Herbie Hancock i inne gwiazdy jazzu zagrają w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 14:36
Legendarny pianista i kompozytor, laureat Nagrody Grammy za całokształt twórczości wystąpi na Młyn Jazz Festival w Wadowicach. Już siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-8 lipca. 
Audio
  • Organizatorzy Młyn Jazz Festival w Wadowicach prezentują listę muzyków, którzy w tym roku przyjęli zaproszenie do udziału w imprezie (Muzyczna Jedynka)

W tym roku zaproszenia przyjęło gwiazdorskie grono wykonawców. 6 lipca, czyli pierwszego dnia festiwalu, na scenie plenerowej Młyn Jacka wystąpi Herbie Hancock. - Jest to dla nas zaszczyt i ogromna radość - mówi Krzysztof Odrobina, jeden z organizatorów. Dla niego osobiście będzie to wielkie przeżycie, bo sam jest pianistą. 7 lipca wystąpią Chris Botti i Diana Reeves, a dzień później The Brand New Heavies i John Scofield.

Małgorzata Świętosławska i Krzysztof Odrobina
odrobina krzysztof świetosławska małgorzata1200x660.jpg

Z polskich wykonawców będzie można posłuchać Marii Sadowskiej z projektem Jazz na ulicach, Stanisława Sojkę z trio Wojciecha Karolaka, Martę Król z grupą Pawła Tomaszewskiego.

- Bardzo cieszymy się, że tak doskonali muzycy chcą przyjmować od nas zaproszenia - mówi Małgorzata Świętosławska, również organizująca Młyn Jazz Festival. Jej zdaniem świadczy to o tym, że impreza wypracowała sobie już markę. Podkreśla, że tegoroczny festiwal jeszcze się nie zaczął, a organizatorzy już pracują nad przyszłoroczną odsłoną.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Małgorzata Świętosławska i Krzysztof Odrobina (organizatorzy Młyn Jazz Festival)

Data emisji: 29.06.2017

Godzina emisji: 13.22

ag/pg

Czytaj także

Atom String Quartet wskrzesza muzykę legendy polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 22:05
- Staraliśmy się, by głębia, która jest w kompozycjach Zbigniewa Seiferta była widoczna również na naszej płycie - mówi w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Lenczowski z Atom String Quartet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławek Wierzcholski o bluesie narodzonym w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 16:00
-  W tym mieście urodziłem się, skończyłem szkołę i studia prawnicze na UMK, ale jak ktoś mi mówi "ty prawnik", to się czuję lekko zażenowany, bo nigdy nie praktykowałem. W połowie studiów wyjechałem na rok do USA. Tam zaraziłem się językiem angielskim i kulturą amerykańską - opowiadał Sławek Wierzcholski, wspominając swoją drogę do bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Traveller". Muzyczne kartki z podróży Artura Dutkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 16:00
 - Muzyka jest czymś bardzo uniwersalnym i każdy kompozytor zwykle podlega wpływom innych kultur - mówi muzyk jazzowy Artur Dutkiewicz.
rozwiń zwiń