Martyna Jakubowicz i Jan Chojnacki: w bluesie jest prawda

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:11
Miłośnicy bluesa już odliczają dni do początku lipca, bo wtedy w Suwałkach odbędzie się jubileuszowy 10. Suwałki Blues Festiwal. Wśród wielu gwiazd zaśpiewa Martyna Jakubowicz.
Audio
  • Martyna Jakubowicz i Jan Chojnacki o 10. Suwałki Blues Festiwalu (Muzyczna Jedynka)
Martyna Jakubowicz
Martyna JakubowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Wielka radość i satysfakcja, że przez 10 lat udało się w miejscu, tak wydaje się odległym od bluesowych korzeni, stworzyć coś, co ma w tej chwili markę jednego z najważniejszych letnich festiwali bluesowych w Europie - mówi w radiowej Jedynce Jan Chojnacki. Dodaje, że teraz przed nim wielkie wyzwanie, aby doprowadzić do tego, że po czterech dniach uczestnicy festiwalu wyjadą z poczuciem, że nasiąknęli czymś wartościowym.

Jedną z gwiazd tegorocznej imprezy będzie Martyna Jakubowicz. Jej koncert będzie otwierał festiwal, a to dlatego, że minęło 40 lat jej scenicznej działalności. - Nie lubię jubileuszu, bo to brzmi tak dostojnie - mówi wokalistka. Jest bardzo zadowolona, że została zaproszona na festiwal, bo będzie miała okazję zagrać z fajnymi muzykami. Ma nadzieję, że publiczność będzie zadowolona.

Piosenkarka opowiada jakie utwory zaśpiewa. To będzie jedyny koncert biletowany. Na wszystkie pozostałe koncerty wstęp jest wolny.

Kto zaśpiewa i zagra na festiwalu, który odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2017 r.? Jak będzie przebiegała impreza? Czy Martyna Jakubowicz myśli o nowej płycie? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Martyna Jakubowicz (kompozytorka, wokalistka, gitarzystka, bluesmanka), Jan Chojnacki (popularyzator bluesa)

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 13.19

ag/zi

Czytaj także

Martyna Jakubowicz i jej ulubione hity

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 16:30
W audycji wokalistka, gitarzystka i kompozytorka zaprezentuje utwory, do których najbardziej lubi wracać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Jakubowicz: w prostocie siła

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 22:54
- Myśląc o materiale na nową płytę i mając zamysł zrobienia prostych piosenek, przypomniała mi się Ewa Demarczyk - mówi w radiowej Jedynce wokalistka, gitarzystka i kompozytorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Chojnacki i jego "Blues z kapustą"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 15:29
- Blues nie jest smutną pieśnią ciemiężonego przez białych ciemiężycieli czarnego bluesmana siedzącego w przyzbie zrujnowanego kurnika. Blues ma mnóstwo innych form, również tych wesołych, radosnych, dowcipnych - wskazał w radiowej Jedynce Jan Chojnacki.
rozwiń zwiń