Andrzej Rosiewicz - od Gorbaczowa do Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 16:39
Andrzej Rosiewicz napisał piosenkę na cześć Pierwszej Damy Ameryki Melanii Trump, która wraz z prezydentem Trumpem w środę wieczorem przyjeżdża z krótką wizytą do Polski. Dla prezydenta Trumpa też napisał piosenkę. Jego zdaniem, jest w nich parę momentów, przy których prezydent by się uśmiechnął.
Audio
  • Andrzej Rosiewicz w przeddzień amerykańskiego święta narodowego(Muzyczna Jedynka)
Andrzej Rosiewicz
Andrzej RosiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Piosenkarz wyznał, że szykował się na występ przed amerykańską parą prezydencką, bo był plan, że zjedzą razem z polską parą prezydencką obiad. - Do ośmiorniczek nie śpiewałem, ale do kotleta proszę bardzo - zażartował. Niestety, plany się zmieniły. Prezydent USA przylatuje o godz. 22 i idzie spać.

- Gdyby mu powiedzieli, że facet, który śpiewał przed Gorbaczowem, kiedy Reagan był prezydentem, ma dla pana show i piosenki jestem prawie pewien, że trzy godziny wcześniej by przyleciał - mówi gość Jedynki. Andrzej Rosiewicz liczy, że może następnego dnia zaśpiewa np. w trakcie lunchu. A ostatecznie może nie dla prezydenta, ale dla jego żony zaśpiewa.

Muzyk skomponował też piosenkę o Polakach za granicą. Posłuchaj całej rozmowy, w której można usłyszeć wspomniane w rozmowie trzy piosenki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Rosiewicz (muzyk, piosenkarz, artysta kabaretowy)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 13.13

ag/gs

Czytaj także

Andrzej Rosiewicz o kulisach powstania swoich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 15:00
- Piosenką "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" zyskałem sobie życzliwość polskich dziewczyn, polskich kobiet. Ona spowodowała wiele radości, wiele pozytywnych przeżyć. To przebój 30-lecia, 40-lecia, bo wszyscy do tej pory to pamiętają - przyznaje Andrzej Rosiewicz.
rozwiń zwiń