The Ceez śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 16:10
Krzysztof Kamil Baczyński zginął w Powstaniu Warszawskim. W czwartek (6.07) na tle pomnika Powstania Warszawskiego na stołecznym placu Krasińskich przemawiał do Polaków prezydent USA Donald Trump.
Audio
  • Piotr Okrasa o płycie "The Ceez – O chłopcu polskim" (Muzyczna Jedynka)

Płytę nagrał The Ceez, czyli Piotr Okrasa, który przyznaje, że ma do Stanów Zjednoczonych sentyment, zresztą pomieszkuje w tym kraju koło Miami. W 2008 roku jego zespół "Dimention" zdobył miano najlepszego zespołu rockowego w Los Angeles, a on sam w 2011 roku dostał nominację do Hollywood Music in Media Awards.

Płyta "The Ceez - O chłopcu polskim" ukaże się 14 lipca, a wydaje ją Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Zawiera utwory do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. - Jego wiersze są tak głębokie i przejmujące, jak ja chciałbym, żeby moja muzyka taka była - wyznaje Okrasa. Wspomina, że kupił tomik wierszy Baczyńskiego i po ich przeczytaniu stwierdził, że prawie każdy nadaje się na to, by go zaśpiewać.

Co poradził Piotrowi Okrasie Czesław Niemen? Czy muzyk uważa, że już wszystko wie o śpiewaniu? Posłuchaj całej rozmowy, po której została zagrana jedna z piosenek z płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Piotr Okrasa (wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny)

Godzina emisji: 14.32

ag/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Baczyński na imieninach u Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 16:00
W Ogrodzie Krasińskich w Warszawie 18 czerwca odbędą się imieniny Jana Kochanowskiego. Gospodarzem wydarzenia będzie renesansowy poeta we własnej osobie, a głównym gościem - Krzysztof Kamil Baczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Zygmunt i "kosmiczny Baczyński"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:05
Bard Sławomir Zygmunt wydał album z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. "Z wiatrem". - To nieprawdopodobna liryka, kosmiczna - tak muzyk ocenia twórczość poety.
rozwiń zwiń