X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adaś Miauczyński powraca po 15 latach. "Dzień świra" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 20:52
- Spektakl "Dzień świra opera|musical" jest wyrazem bezradności jednostki wobec świata i niezgody na to, że nic nie można zmienić - mówi reżyser Marcin Kolaczkowski.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Kołaczkowskim - reżyserem przedstawienia "Dzień Świra Opera|Musical" (Muzyczna Jedynka)

Piętnaście lat po premierze "Dnia świra" Marka Koterskiego powraca w wersji scenicznej, jako musical i opera. Libretto historii neurotycznego inteligenta Adasia Miauczyńskiego, cierpiącego na nerwicę natręctw napisał Marek Koterski, a muzykę skomponował Hadrian Filip Tabęcki.

- Wydaje mi się, że ta opowieść pomimo upływu lat jest wciąż bardzo aktualna. Dawniej ten film wydawał mi się komedią w stylu tego, co robili Marek Piwowski czy Stanisław Bareja, z jakąś niewyobrażalnie nieracjonalną galerią postaci w stylu Witolda Gombrowicza czy Stanisława Witkacego, i wydawało mi się niemożliwe, by takie typy istniały, a teraz mam wrażenie, że ludziom się ulało to, co Pan Marek podpatrzył misternie 15 lat temu - opowiada Marcin Kolaczkowski.

O tym kto wystąpi w przedstawieniu, ile będzie ono trwało i dlaczego Marek Koterski zaakceptował Marcina Kolaczkowskiego jako reżysera mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Kolaczkowski (reżyser)

Data emisji: 7.07.2017

Godzina emisji: 13.20

sm/zi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Jopek wyśpiewuje swoje życie na scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 14:50
Od roku w Lublinie można zobaczyć spektakl Leszka Mądzika pt. "Czas kobiety". W podwójnej roli występuje w nim Anna Maria Jopek - jako jedyna aktorka oraz, wspólnie z Robertem Kubiszynem, kompozytorka muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń