Łukasz Gorczyca, człowiek do którego dzwonią gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 17:50
Polski kompozytor, basista, producent towarzyszy wielu zagranicznym gwiazdom na ich trasach koncertowych. Część z nich, niemal uzależnia się od jego pomocy i zdolności artystycznych.
Audio
  • Łukasz Gorczyca o swojej działalności artystycznej
Łukasz Gorczyca
Łukasz GorczycaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

- Działa to na zasadzie efektu kuli śniegowej. Niektórzy ludzie wracają do kraju po koncertach w Polsce i dochodzą do wniosku, że jak zadzwonią do Gorczycy, to pomoże im - zrobi zespół, trasę. Więc ci ludzie także zgłaszają się do mnie sami - opowiada w Jedynce artysta.

Gorczyca zapowiada, że niedługo wyrusza w dwutygodniową trasę z Arkiem Kłusowskim i Jackiem Moorem, synem Gary’ego Moora. W sierpniu zaś zagra zespół Krzysztofa Pumy Piaseckiego wraz z Sigi Davis, znakomitą wokalistką znaną m.in. ze spektakli na Broadwayu - to także dzięki wsparciu Łukasza Gorczycy.

Gość Jedynki wyjawia, że na koncertach z Jackiem Moorem usłyszeć będzie można również największe przeboje jego ojca. - Wcześniej, Jack nie chciał ich grać, bo miał zbyt emocjonalne podejście do tych utworów. Teraz już się pogodził z tym, że publiczność oczekuje na te piosenki - wyjaśnia Gorczyca.

A jaki prywatnie jest Jack i jakie plany artystyczne ma Łukasz Gorczyca?

Zapraszamy do  wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Łukasz Gorczyca (kompozytor, basista, producent) 

Godzina emisji: 13.22

zi/jsz

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy MUZYKA KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzuciła dziennikarstwo, żeby śpiewać poezję

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:23
- Życie podyktowało mi takie, a nie inne działanie. Nagranie płyty zaczęło się od czerpania radości z tworzenia, wcześniej pojawiły się występy, na których ludzie bardzo się wzruszali - opowiadała Anna Przybył. Jak dodała, wtedy przyszła myśl o zaangażowaniu się w muzykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny już ćwierć wieku na scenie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 14:07
- Niespecjalnie lubię odwoływać się do jubileuszy, bo wydaje mi się, że póki mamy coś w głowie na przyszłość, to jest po co żyć – mówi wokalista w radiowej Jedynce, zapowiadając nową płytę.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski: z muzyką w filmie jest duży problem, bo trzeba zrozumieć jej funkcję

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 15:24
- Są filmy mniej lub bardziej muzyczne i trzeba się do tego dostosować – mówił Radzimir Dębski. Kompozytor opowiadał w radiowej Jedynce o kulisach powstawania ścieżki muzycznej do "Sztuki kochania".
rozwiń zwiń