Podróż w czasie do źródeł polskiej muzyki z Projektem Arboretum

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 18:51
- Klimat naszej ostatniej płyty jest trochę baśniowy, bo opowiadamy o czymś, czego dziś już nie ma. Próbujemy to przywrócić w naszych pieśniach - opowiada Ola Turkiewicz z Projektu Arboretum.
Audio
  • Jacek Górski i Ola Turkiewicz opowiada o nowej płycie i zapraszają na koncert w Mrągowie (Muzyczna Jedynka)

Do jednego z najważniejszych celów Projektu Arboretum należy twórcza interpretacja spuścizny kulturowej obszarów wiejskich dawnej Rzeczpospolitej. Jacek "Wiejski" Górski i Ola Turkiewicz w tym celu sięgają do utworów, które powstały w XIX i XX wieku, tworząc hybrydę muzyki źródeł, elektroniki, dźwięków współczesnych i jazzu w połączeniu z ludowymi potańcówkami.

Zespół wystąpi w amfiteatrze w Mrągowie 23 lipca w ramach koncertu muzyki hybrydowej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a muzyce ma towarzyszyć potańcówka ludowa. - Wcześniej będzie się można do tego ostatniego elementu zabawy przygotować, bo będą warsztaty tańca. Będzie można nauczyć się m.in. oberka, polki, mazurka, po czym później do rana ćwiczyć na deskach amfiteatru - zaprasza Ola Turkiewicz.

O płycie Projektu Arboretum i ich niezwykłej muzyce mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Jacek "Wiejski" Górski i Ola Turkiewicz (muzycy, związani m.in. z Projektem Arboretum, tworzącym muzykę hybrydową i potańcówki ludowe)

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 13.18

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antonina Krzysztoń wydaje nową płytę pt. "Skarb"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 13:30
26 maja ukaże się album poświęcony muzykom, którzy wywarli największy wpływ na twórczość pieśniarki Antoniny Krzysztoń. W Jedynce artystka zdradziła nieco szczegółów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Jerzego Filara. Samba, rumba i dziewczyny

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 16:00
Jerzy Filar, który wylansował m.in. hit pt. "Samba sikoreczka", powraca z nową płytą. "Dwie dusze" to 12 piosenek w większości skomponowanych przez Filara. Słowa do ośmiu z nich napisał Jacek Cygan.
rozwiń zwiń