Kobieca płyta na 73. obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 18:35
- W tym roku zdecydowaliśmy się na zupełnie inną stylistykę i wybraliśmy jazz w wykonaniu Moniki Borzym - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
Audio
  • Jan Ołdakowski o nowej płycie, przygotowanej na 73. obchody wybuchu Powstania Warszawskiego (Muzyczna Jedynka)

Na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało piosenkę "Muszę to zrobić" w wykonaniu Moniki Borzym. - We współpracy z Agnieszką Glińską, jako dyrektorką artystyczną, artystka przygotowała płytę z piosenkami, do których słowa stanowią wiersze Anny Świrszczyńskiej. Jest to nieznana i niedoceniona poetka Powstania Warszawskiego. Jej twórczość Czesław Miłosz uważał za najlepsze wiersze powstańcze - podkreśla dyrektor MPW.

W ten sposób udało się stworzyć kobiecą płytę, biorąc pod uwagę wokal, słowa i stronę artystyczną, w składzie zespołu zaś znaleźli się również mężczyźni. - Kompozytorem muzyki jest Mariusz Obijalski, a i nie zabrakło gości specjalnych, takich jak Wojciech Waglewski czy John Scofield - opowiada Jan Ołdakowski.

Dlaczego warto przyjść do Muzeum Powstania Warszawskiego? ile osób będzie pomagało przy tegorocznych obchodach? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 14.07.2017

Godzina emisji: 14.41

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smutek i optymizm powstańczych historii w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 21:43
- W historiach Powstania Warszawskiego z jednej strony jest dramat, koszmar, a z drugiej często tych ludzi spotyka coś dobrego. Tak jest właśnie w emblematycznej historii utworu "Alunia" - opowiada Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym o fascynacji postacią Joni Mitchell

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 15:00
- Jest to postać, która zainspirowała największych piosenkopisarzy takich jak Leonard Cohen, Bob Dylan, Paul Simon, Prince. Bez niej bardzo dużo ważnych rzeczy w muzyce by się nie wydarzyło - opowiada Monika Borzym.
rozwiń zwiń