X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobieca płyta na 73. obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 18:35
- W tym roku zdecydowaliśmy się na zupełnie inną stylistykę i wybraliśmy jazz w wykonaniu Moniki Borzym - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
Audio
  • Jan Ołdakowski o nowej płycie, przygotowanej na 73. obchody wybuchu Powstania Warszawskiego (Muzyczna Jedynka)

Na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało piosenkę "Muszę to zrobić" w wykonaniu Moniki Borzym. - We współpracy z Agnieszką Glińską, jako dyrektorką artystyczną, artystka przygotowała płytę z piosenkami, do których słowa stanowią wiersze Anny Świrszczyńskiej. Jest to nieznana i niedoceniona poetka Powstania Warszawskiego. Jej twórczość Czesław Miłosz uważał za najlepsze wiersze powstańcze - podkreśla dyrektor MPW.

W ten sposób udało się stworzyć kobiecą płytę, biorąc pod uwagę wokal, słowa i stronę artystyczną, w składzie zespołu zaś znaleźli się również mężczyźni. - Kompozytorem muzyki jest Mariusz Obijalski, a i nie zabrakło gości specjalnych, takich jak Wojciech Waglewski czy John Scofield - opowiada Jan Ołdakowski.

Dlaczego warto przyjść do Muzeum Powstania Warszawskiego? ile osób będzie pomagało przy tegorocznych obchodach? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 14.07.2017

Godzina emisji: 14.41

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smutek i optymizm powstańczych historii w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 21:43
- W historiach Powstania Warszawskiego z jednej strony jest dramat, koszmar, a z drugiej często tych ludzi spotyka coś dobrego. Tak jest właśnie w emblematycznej historii utworu "Alunia" - opowiada Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym o fascynacji postacią Joni Mitchell

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 15:00
- Jest to postać, która zainspirowała największych piosenkopisarzy takich jak Leonard Cohen, Bob Dylan, Paul Simon, Prince. Bez niej bardzo dużo ważnych rzeczy w muzyce by się nie wydarzyło - opowiada Monika Borzym.
rozwiń zwiń