Kombi gra już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:27
Lider i założyciel zespołu KOMBI zespołu Sławomir Łosowski wspomina, że 40 lat temu w audycji na żywo "Bałtyckie forum muzyczne" w Polskim Radiu Gdańsk zakomunikował światu o zmianie nazwy zespołu z Akcenty na Kombi.
Audio
  • Sławomir Łosowski wspomina początki zespołu Kombi (Lato z Radiem/Jedynka)

Muzyk przyznaje, że nie on wymyślił nazwę, ale ją zaakceptował. Zresztą zmiana miała związek ze zmianą charakteru granej muzyki.

- Akcenty to był zespół grający w tym czasie muzykę z pogranicza jazzu, eksperymentu, elektroniki, a ja wracałem do moich korzeni rockowych - mówi w "Muzycznej Jedynce". Po wygraniu w 1084 roku Opola zespół stał się znany i odniósł sukces.

Na początku był pomysł, żeby Kombi grał jedynie muzykę instrumentalną. Jednak Sławomir Łosowski przeforsował, że zespól gra i śpiewa. On sam gra na starych syntezatorach, choć ma również nowe instrumenty.

Gdzie można usłyszeć Kombi? Kto pisze dla nich teksty? Jaki utwór z repertuaru uważa za najlepszy? Posłuchaj całej rozmowy i dwóch piosenek zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Sławomir Łosowski 0muzyk, kompozytor, załozyciel i lider zespołu Kombi)

Data emisji: 18.07.2017

Godzina emisji: 14.20

ag/kd

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: przypadek rządzi naszym życiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 15:31
- Gdyby nie sukces piosenki "Chodź, pomaluj mój świat", to być może zostałbym zgorzkniałym prawnikiem - mówił w Jedynce autor tekstów piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka napisana z radości po śmierci czerwonego cara

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 16:37
Przebój zespołu Kombi "Słodkiego, miłego życia" powstał po śmierci Leonida Breżniewa, przywódcy ZSRR, zwanego czerwonym carem Związku Radzieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski zapowiada jubileuszowy album Kombi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:00
- To rocznicowy album. Nagraliśmy go na koncercie z okazji 40-lecia zespołu w zeszłym roku w Gdańsku. Płyta między 12 a 15 czerwca trafi do sprzedaży - opowiada lider i założyciel zespołu Kombi Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń