Książka dla Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 17:04
Michał Zabłocki to syn Aliny Janowskiej. Napisał dla niej książkę. To poetycka książka składająca się z 33 wierszy.
Audio
  • Michał Zabłocki opowiada o książce "Janowska" oraz o "Tygodniu piosenki" (Muzyczna Jedynka)
Ostatni publiczny występ Aliny Janowskiej. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (L), Alina Janowska (C) i minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki, trzeciego dnia 34. Przeglądu Aktorskiej we Wrocławiu w 2013 roku
Ostatni publiczny występ Aliny Janowskiej. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (L), Alina Janowska (C) i minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki, trzeciego dnia 34. Przeglądu Aktorskiej we Wrocławiu w 2013 rokuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

janowska okładka.jpg

Oprócz tego, że to książka poetycka, to jest też biograficzna. - W tych 33 wierszach opowiadam o całym życiu Janowskiej, tytuł jest zresztą "Janowska", od dzieciństwa po ostatnie dni - mówi poeta. Wyjaśnia, że pisał ze swojej perspektywy, a nie z dystansem. Znana i lubiana aktorka Alina Janowska w 2013 roku wycofała się z zawodu, gdyż cierpi na chorobę Alzheimera.

Michał Zabłocki mówi też o zbliżającej się III edycji festiwalu "Tydzień piosenki", która odbędzie się w dniach 1-6 sierpnia w teatrze "Variété". Wśród wykonawców m.in. Czesław Mozil i Grzegorz Turnau.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Zabłocki (poeta, autor tekstów)

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 13.34

ag/jp

Czytaj także

Urodzinowy benefis Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 16:46
Jednym z najważniejszych wydarzeń 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu były huczne obchody 90. urodzin wspaniałej aktorki Aliny Janowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Janowska pisana wierszami syna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:37
 - Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ugryźć temat "Janowska". Z prozą nie było mi po drodze, bo nie układało mi się w zdaniach długich i zawiłych - mówi poeta Michał Zabłocki, prywatnie syn znanej aktorki.
rozwiń zwiń