X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Książka dla Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 17:04
Michał Zabłocki to syn Aliny Janowskiej. Napisał dla niej książkę. To poetycka książka składająca się z 33 wierszy.
Audio
  • Michał Zabłocki opowiada o książce "Janowska" oraz o "Tygodniu piosenki" (Muzyczna Jedynka)
Ostatni publiczny występ Aliny Janowskiej. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (L), Alina Janowska (C) i minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki, trzeciego dnia 34. Przeglądu Aktorskiej we Wrocławiu w 2013 roku
Ostatni publiczny występ Aliny Janowskiej. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (L), Alina Janowska (C) i minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki, trzeciego dnia 34. Przeglądu Aktorskiej we Wrocławiu w 2013 rokuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

janowska okładka.jpg

Oprócz tego, że to książka poetycka, to jest też biograficzna. - W tych 33 wierszach opowiadam o całym życiu Janowskiej, tytuł jest zresztą "Janowska", od dzieciństwa po ostatnie dni - mówi poeta. Wyjaśnia, że pisał ze swojej perspektywy, a nie z dystansem. Znana i lubiana aktorka Alina Janowska w 2013 roku wycofała się z zawodu, gdyż cierpi na chorobę Alzheimera.

Michał Zabłocki mówi też o zbliżającej się III edycji festiwalu "Tydzień piosenki", która odbędzie się w dniach 1-6 sierpnia w teatrze "Variété". Wśród wykonawców m.in. Czesław Mozil i Grzegorz Turnau.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Zabłocki (poeta, autor tekstów)

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 13.34

ag/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodzinowy benefis Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 16:46
Jednym z najważniejszych wydarzeń 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu były huczne obchody 90. urodzin wspaniałej aktorki Aliny Janowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Janowska pisana wierszami syna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:37
 - Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ugryźć temat "Janowska". Z prozą nie było mi po drodze, bo nie układało mi się w zdaniach długich i zawiłych - mówi poeta Michał Zabłocki, prywatnie syn znanej aktorki.
rozwiń zwiń