Wanda Kwietniewska: mam kolorową duszę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 21:58
- Jestem pokoleniem wychowanym na czarno-białych kolorach, co mi zostało w ubiorze, jednak duszę mam kolorową i cieszę się, że świat jest barwny - opowiada wokalistka Wanda Kwietniewska.
Audio
  • Wanda Kwietniewska z nową wakacyjną piosenką (Muzyczna Jedynka)

Na 25-lecie zespołu Banda i Wanda w 2008 roku powstała płyta "Z miłości do strun". Kolejny album ukaże się, jak zapowiada gość Jedynki, na 35-lecie pracy twórczej. W jej powstaniu czynny udział bierze m.in. Sławomir Wierzcholski, wirtuoz harmonijki ustnej i znawca bluesa. Gotowy materiał będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach, a zanim do nich dojdzie artystka wypoczywa w ukochanej Krainie Wielkich Jezior.

- Mazury to absolutnie moje miejsce, tam są moje szuwary i komary, jak śpiewam w utworze "Kanonady, galopady". Bardzo cieszę się również na koncerty, m.in. ten 12 sierpnia w Mrągowie, na którym zagrają również Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji - zaprasza Wanda Kwietniewska.

Jaki utwór zespołu najbardziej porywa publiczność? Kto ze znanych muzyków śpiewa w chórkach na dawnych albumach grupy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Wanda Kwietniewska (wokalistka, zespół Banda i Wanda)

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 14.16

sm/pg

Czytaj także

Singin' Birds. Młode wokalistki wierne stylowi retro

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:30
- Każda z nas słucha bardzo różnej muzyki, różnymi stylami się inspiruje. Czasem w naszych utworach można usłyszeć nutkę fascynacji latami 80. i 90. Naszą wizytówką są: harmonia, sposób w jaki śpiewamy i aranżacje - charakteryzowała swój zespół w radiowej Jedynce Dominka Dulny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Kwietniewska: uwielbiam barwę głosu Sheryl Crow

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:00
- Jest dla mnie fantastyczną artystką. Lubię na nią patrzeć, bo fajnie wygląda. Zmienia się. Poza tym fakt, że jakąś część swojego życia spędziła u boku Erica Claptona, spowodowała, że gdzieś w tych jej utworach ten Clapton też brzmi - przyznaje wokalistka zespołu Wanda i Banda.
rozwiń zwiń