Patriotyzm w artystycznej oprawie. Przed nami seria koncertów z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 14:00
Już wkrótce wielkie Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego przygotował serię koncertów w różnych miejscowościach Polski. 
Audio
  • Adam Hetman – Dyrektor Reprezentacji Zespołu artystycznego Wojska Polskiego (Muzyczna Jedynka)
Adam Hetman  Dyrektor Reprezentacji Zespołu artystycznego Wojska Polskiego.
Adam Hetman – Dyrektor Reprezentacji Zespołu artystycznego Wojska Polskiego.Foto: Wojciech Kusiński

W repertuarze zespołu znajdują się pieśni patriotyczne związane z ważnymi momentami w historii Polski. Tematyka nawiązuje do takich wydarzeń jak: powstanie styczniowe, Powstanie Warszawskie, powstanie listopadowe, I wojna światowa i okres legionowy. 

Harmonogram koncertowy grupy jest bardzo napięty.

- Zespół w różnym składzie daje rocznie ponad 200 koncertów. W jego skład wchodzą sekcje solistów, balet, chór, orkiestra symfoniczna, a także (ze względu na klasyczne utwory, jakie znajdują się w repertuarze grupy) orkiestra dęta - wylicza dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego Adam Martin.

Zespół zajmuje się obsługą artystyczną najważniejszych wydarzeń artystycznych o charakterze państwowym. Niedawno wydana została płyta pt. "Biel z czerwienią", na której znalazły się wszystkie utwory wykonywane przez chór podczas koncertów.

Więcej na temat planów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz szczegóły dotyczące najbliższych koncertów w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Rozmawiała: Maria Szabłowska

Gość: Adam "Hetman" Martin (Dyrektor Reprezentacji Zespołu artystycznego Wojska Polskiego)

Data emisji: 11.08.2017

Godzina emisji: 13.15

ac/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zespół Wojska Polskiego - muzyka ku chwale ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 18:18
- Jestem bardzo dumny, że mogę kierować największą instytucją kultury w wojsku - mówił w Jedynce Adam Martin, dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 11:10
- Polskie orkiestry wojskowe są znane, rozpoznawalne i oczekiwane na świecie. Tak jak cała nasza armia jest zawodowa, tak i w orkiestrach grają w przeważającej większości absolwenci akademii muzycznych - tłumaczył płk dr Paweł Lewandowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rapujący wojskowi i polska historia. Musical "Piloci" wkrótce w Teatrze Roma

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 17:39
- Mam nadzieję, że będziemy latać wysoko, bo jest to opowieść o polskich pilotach, którzy biorą udział w bitwie o Anglię w czasie II wojny światowej, ale jest to także historia wielkiej miłości – mówi Michał Wojnarowski, autor tekstów piosenek.
rozwiń zwiń