Delikatność orientu w rockowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 14:40
- Strona wizualna płyty ma dla nas duże znaczenie. Wychodzimy z założenia, że płyty kupują obecnie jedynie kolekcjonerzy. Chcieliśmy dać im coś wyjątkowego - mówi członek zespołu Lion Shepherd Kamil Haidar.
Audio
  • Lion Shepherd w studiu radiowej Jedynki (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Członkowie zespołu Haidar Lion Shepherd
Członkowie zespołu Haidar Lion ShepherdFoto: Wojciech Kusiński

Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli członkowie zespołu Lion Shepherd: Kamil Haidar i Mateusz Owczarek. W swojej muzyce łączą elementy etniczności, rocka progresywnego i muzyki psychodelicznej.

Inspiracja orientem nie jest przypadkowa. Członkowie zespołu przekonują, że muzyka, której korzenie wywodzą się z Bliskiego Wschodu i Azji daje możliwość wykorzystania unikatowego instrumentarium muzycznego.

- Elementy orientalne to niezwykłe skale, piękne dźwięki i niepowtarzalny nastrój - mówi Kamil Haidar.

Drugim powodem wykorzystania elementów wschodnich jest pochodzenie wokalisty, którego ojciec jest Syryjczykiem. Jak twierdzi wokalista, w młodości dużo czasu spędził w kraju rodzinnym ojca, skąd przywiózł muzyczne inspiracje.

Twórca tekstów Kamil Haidar przyznaje, że teksty pisane są w języku angielskim, ponieważ muzycy chcą trafić do międzynarodowej publiczności. - Koncertujemy zarówno w Polsce jak i zagranicą - wskazuje. 

O najbliższych planach koncertowych i sięganiu po nieoczywiste środki muzycznego wyrazu opowiedzą członkowie zespołu Lion Shepherd w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Rozmawiała: Maria Szabłowska

Gość: Kamil Haidar i Mateusz Owczarek (członkowie zespołu Lion Shepherd)

Data emisji: 18.08.2017

Godzina emisji: 14.15

ac/kk

Czytaj także

Tomasz Siwak. Rockman w garniturze i pod krawatem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 16:30
Tomasz Siwak na co dzień nie nosi się jak rockman. Jest menadżerem i aż trudno uwierzyć, że jest wokalistą grupy Omen, która 1 września wydaje płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paryż i Warszawa spotkają się na jednej płycie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 01:02
- Współpraca idzie nam bardzo gładko, bo to, co proponuję, to rzeczy, które Tomek Bogacki sam mógłby zagrać i na odwrót - opowiada Stéphane Włodarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe brzmienia na polskiej i włoskiej scenie rockowej

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 13:15
W najbliższej audycji "Muzyczna Jedynka" przedstawimy dwie muzyczne nowości. O swoich wydawnictwach opowiedzą Marco Bocchino i Andrzej Nowak.
rozwiń zwiń