Stan Borys: nie chodzę głównym highwayem, tylko idę ścieżką

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 20:11
- Niektórzy ludzie o mnie mówią: ikona. Bo ja wiem. Człowiek się tak struga w różny sposób. Ścina to, co niepotrzebne i może maluje się w taki sposób, jak by chciał. Niech tak zostanie - powiedział w radiowej Jedynce muzyk.
Audio
  • Stan Borys o swoich muzycznych planach na najbliższe miesiące (Muzyczna Jedynka)
Stan Borys
Stan BorysFoto: PAP/Tomasz Gzell

Ostatnia płyta Stana Borysa - "Ikona" - pochodzi z 2014 roku. Co obecnie robi muzyk?

- W Polskim Radiu nagrałem dwie piosenki. Napisałem taki wierszyk, który nie zmieścił się w tomiku "Daleko donikąd", przewrotność miłości okazanej w nim jest wspaniała (...) Tytuł - "A on szukał burzy" - zaczerpnąłem ze sztuki teatralnej. Utkwił mi on, przez lata go trzymałem - wskazał w "Muzycznej Jedynce" artysta.

Zanim pojawi się nowa płyta, piosenek Stana Borysa będzie można posłuchać 16 września w trakcie 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Wchodząc do studia Jedynki otrzymałem wiadomość, że będę w dniu Premier występował na zakończenie. Zaśpiewam, nie wiem, czy jedną, czy dwie, czy trzy piosenki, ale tak będzie - wyjaśnił.

Wysłuchaj całej rozmowy ze Stanem Borysem, w której muzyk opowiedział m.in. o swojej walce o wygląd, sportowych pasjach, muzykowaniu między Polską i USA.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Rozmawiała: Martyna Podolska

Gość: Stan Borys (muzyk, wokalista, kompozytor, aktor, poeta)

Data emisji: 24.08.2017

Godzina emisji: 13.22

kk/mc

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Stan Borys
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys: wyrosłem z biedy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:50
- Bardzo się cieszę, że w młodości nauczyłem się tej biedy. Dziś nikt nie wie, co to słowo znaczy - mówi w radiowej Jedynce piosenkarz.
rozwiń zwiń