Wszystkie kobiety Cohena. Zapraszamy na koncert ku pamięci mistrza

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 14:34
- Kiedy dostałam propozycję wzięcia udziału w projekcie pomyślałam o wszystkich muzykach, którzy ostatnio odeszli. Uważam, że koncert jest doskonałym pomysłem na uczczenie pamięci tego wielkiego artysty - mówi piosenkarka i aktorka Matylda Damięcka.
Audio
  • Matylda Damięcka, Leszek Biolik i Kazimierz Kowalski w Muzycznej Jedynce
Matylda Damięcka i Leszek Biolik
Matylda Damięcka i Leszek BiolikFoto: Wojciech Kusiński
O wyjątkowym koncercie "Cohen i Kobiety" rozmawialiśmy z muzykiem, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym Leszkiem Biolikiem i artystką Matyldą Damięcką.
Do udziału w projekcie zostały zaproszone artystki o wyjątkowej wrażliwości artystycznej. W projekcie wezmą udział m.in.: Anna Dąbrowska, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Anita Lipnicka, Martyna Jabukowicz oraz gość dzisiejszej audycji - Matylda Damięcka.
Pomysłodawca projektu Leszek Biolik przyznaje, że dobór osób pracujących przy koncercie nie jest przypadkowy.
- Zależało mi na tym, żeby złożyć i przygotować zespół ludzi, którzy będą się po prostu cieszyli graniem, nie traktowali udziału w produkcji, jako kolejnego zlecenia - mówi kompozytor.
- Chcemy samodzielnie stworzyć wizualną stronę koncertu, która będzie oparta o prace autorskie oddające naszą wizję twórczości Cohena - mówi Leszek Biolik.
Gość audycji opowiedział o licytacji charytatywnej, w której można wylicytować złotą płytę zespołu Republika.
W nagraniu także rozmowa ze śpiewakiem operowym Kazimierzem Kowalskim. Artysta z okazji okrągłego jubileuszu festiwalu operowo-operetkowego w Ciechocinku odebrał pamiątkową gwiazdę, którą miasto postanowiło go uhonorować. 
W audycji także zapowiedź 14. edycji festiwalu Galicja Blues Festiwal w Krośnie, który odbędzie się w dniach 14-16 września - na wydarzenie zaprosił szef imprezy Robert Lenert.
Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Kazimierz Kowalski (śpiewak operowy), Leszek Biolik (muzyk, kompozytor, aranżer, producent muzyczny) 

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 13.20

ac/kk

Czytaj także

Najpiękniejsze arie świata w Alei Róż w Nowej Hucie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 15:32
- Aria Miecznika, torreadora, Figara - o nie najczęściej proszą słuchacze moich audycji - powiedział Kazimierz Kowalski, który poprowadzi koncert "Przeboje Pierwszego Programu Polskiego Radia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Republika. Nieustanne tango", biografia zespołu na tle historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 16:27
- Każde pokolenie ma swoją muzykę i artystów. Dziś muzyka rockowa nie ma takiego oddźwięku jak kilkadziesiąt lat temu, nie pełni takiej roli - oceniał Leszek Gnoiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
rozwiń zwiń