X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Milo Kurtis: nasza muzyka to taki trochę śmietnik. Ja jestem śmieciarzem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 16:14
- Podczas licznych podróży dużo słuchałem, dużo widziałem i wierzę, że różne przeżycia i dźwięki gromadzą się w naszym mózgu. Na co dzień ich nie pamiętamy, ale jak przychodzi co do czego, to wypływają - mówi w "Muzycznej Jedynce" założyciel i członek orkiestry Naxos, która nagrała album "Podróż dookoła mózgu".
Audio
  • "Podróż dookoła mózgu" z Milo Kurtisem (Muzyczna Jedynka)
Milo Kurtis
Milo KurtisFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Milo Kurtis tłumaczy, że chociaż już tego nie robi, podróżował przez całej swoje życie. - Teraz czerpię ze swoich doświadczeń muzycznych - podkreśla gość Jedynki. - Nasza muzyka to taki trochę śmietnik, a ja jestem śmieciarzem, który w nim grzebie i wydobywa najlepsze rodzynki - zdradza gośc radiowej Jedynki.

- Moją filozofią jest - chociaż wiem, że wielu twórców nie zgodziłoby się ze mną - że dźwięk wyrzucony w przestrzeń należy już do wszystkich, a nie tylko do kompozytora. Każdy dźwięk, który ja wydałem nie należy już do mnie, należy do wszystkich - mówi muzyk.

Milo Kurtis opowiedział także, w którym kierunku świata planuje udać się muzycznie w najbliższym czasie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiała: Martyna Podolska

Gość: Milo Kurtis (polski multiinstrumentalista pochodzenia greckiego, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych)

Data emisji: 1.09.2017

Godzina emisji: 13.33

kh/kk

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Maria Szabłowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak