Jacek Cygan zaprasza na wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 16:08
- Tym koncertem pragnę oddać hołd piosenkom i podziękować wszystkim ludziom, dzięki którym powstały - mówi pomysłodawca i współorganizator projektu Jacek Cygan.
Audio
  • Ryszard Rynkowski zaprasza na koncert "Cygan symfonicznie - życie jest piosenką" (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Koncert zatytułowany "Cygan symfonicznie - życie jest piosenką" odbędzie się w siedzibie NOSPR w Katowicach w najbliższą sobotę (9.09). Koncert, który jest podsumowaniem 40 lat pracy artystycznej Jacka Cygana, łączy się ze 152. obchodami urodzin miasta oraz 90-leciem Polskiego Radia Katowice.

Artysta zdradza, że wystąpi na scenie jako wokalista. - Razem z Danielem Olbrychskim i Zosią Nowakowską zaśpiewam utwory skomponowane przez Seweryna Krajewskiego - opowiada kompozytor.

W koncercie wezmą udział m.in.: Edyta Geppert, Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar, a także chór Camerata Silesia, Anna Jurksztowicz, Stanisław Sojka i Ryszard Rynkowski.

Koncertu będzie można wysłuchać na antenie Radia Katowice. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek; rozmowa z Katowic)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 13.19

ac/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magia i niedosyt. Podsumowanie Intel Extreme Masters w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 09:14
O tym wydarzeniu w ostatnich latach napisano już niemal wszystko: że Katowice stają się mekką sportów elektronicznych i technologicznych nowinek, że to impreza na najwyższym światowym poziomie. To wszystko puste hasła, które o tym, co działo się w ostatnim czasie w stolicy Górnego Śląska, tak naprawdę mówią niewiele. Nie ulega jednak wątpliwości, że Intel Extreme Masters to wydarzenie, które każdy szanujący się fan esportu i nowych technologii odwiedzić powinien.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach m.in. Ireny Santor, Jacka Cygana i Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 17:00
- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
rozwiń zwiń