X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trubadurzy. Pół wieku na scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 18:00
Zespół Trubadurzy świętuje właśnie 50-lecie swojego istnienia. Jak zauważa prowadząca "Muzyczną Jedynkę" Maria Szabłowska, jest to najstarszy - obok Tercetu Egzotycznego - polski zespół.
Audio
  • Trubadurzy. Pół wieku na scenie (Muzyczna Jedynka)

- Jeśli mowa o złotej trójce: Trubadurzy, Skaldowie i Czerwone Gitary, to w zasadzie my jesteśmy najmłodszym zespołem, bo bardzo wcześnie rozpoczęliśmy naszą karierę. Ale jesteśmy najstarsi stażem. Mieliśmy różne okresy, złoty, srebrny, a teraz jest platynowy - mówią artyści.

Jak się okazuje, każdy z nich podaje inną datę powstania zespołu. Sławomir Kowalewski wskazuje rok 1964, a Ryszard Poznakowski - 1967. - A ja nigdy nie podaję żadnej daty, podaję datę swojego urodzenia, 1947 rok - mówi Marian Lichtman.

Muzycy przyznają, że ich muzyka początkowo była połączeniem rock'n'rolla ze wschodnioeuropejską muzyką ludową. - Wybraliśmy ten rodzaj folkloru jako swój odróżnik, z tego względu, że Skaldowie to folklor góralski, a No To Co - środkowopolski. Cały czas śpiewaliśmy na głosy, stąd rzewna nuta w naszym zaśpiewie - mówi Ryszard Poznakowski.

Dlaczego nie doszło do stałej współpracy Trubadurów z kompozytorką Katarzyną Gärtner? Jaką rolę w rozwoju grupy odegrały muzyka Beatlesów i... szarlotka mamy Krzysztofa Krawczyka? O tym w audycji, podczas której muzycy zaprosili też do Łodzi na wielką galę 50-lecia zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Sławomir Kowalewski, Marian Lichtman i Ryszard Poznakowski (zespół Trubadurzy)

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 13.22

mg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider Trubadurów: przetrwaliśmy dzięki rock’n’rollowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 15:55
- Od lat 60-tych naszą pasją i inspiracją jest rock’n’roll. Nie zapominamy również o wspaniałych fanach, którzy wciąż są nienasyceni naszą twórczością - mówi Sławomir Kowalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Kowalewski świętuje podwójny jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:05
W czwartek 25 lutego Sławomir Kowalewski skończył 70 lat. Współzałożyciel legendarnego zespołu Trubadurzy świętuje także 50-lecie pracy artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Kowalewski z wiosenną piosenką z jubileuszowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 16:20
- Pierwszy zawodowy kontrakt Trubadurów (z Estradą Łódzką) został podpisany po festiwalu w Opolu w 1966 r.- wspomianał świętujący 50-lecie pracy artystycznej Sławomir Kowalewski.
rozwiń zwiń