Teatr PR. Nagrody dla najlepszych debiutantów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:50
18 września w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana już po raz ósmy zostaną wręczone nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia na antenie Radiowej Jedynki.
Audio
  • Janusz Kukuła o nagrodach za debiuty w Teatrze Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)
Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia
Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zostanie przyznanych sześć statuetek w pięciu kategoriach: Arete za debiuty aktorskie, Don Kichot dla najlepszego debiutującego reżysera, Amadeusz za debiut kompozytorski, Talanton za dramaturgiczny, Aojde za debiut muzyczny.

- Nagroda za debiut jest jedną z najważniejszych w życiu, jak pierwszy łyk wody po długim biegu. Dla mnie to osobiste przeżycie, gdy patrzę w oczy tych ludzi, widzę ich niepokój, lęk: "czy to ja? czy naprawdę?". Teatr Polskiego Radia to dom młodych, tu mogą się uczyć, rozwijać, obcować z najpiękniejszą polską literaturą - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru PR.

Zdradza też szczegóły oprawy artystycznej, która będzie towarzyszyła wręczeniu nagród. Początek uroczystości 18 września o godz. 18.00, będzie ona relacjonowana na antenie Jedynki.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 14.19

mg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nasłuchiwanie". Maraton słuchowisk Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 15:35
Magia radia i magia teatru połączą się w niedzielę (6.03) podczas II Maratonu Słuchowisk "Nasłuchiwanie" w Instytucie Teatralnym w Warszawie. - To będzie prezentacja na żywo, z aktorami - zapowiada Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia. Widzieć oczyma duszy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 12:00
- Każdego roku pracuje z nami ok. dwóch tysięcy aktorów, w tym sensie jest to największy teatr w Polsce, a może i w Europie. Minęło 90 lat istnienia Polskiego Radia i radiowego teatru, a aktorzy wciąż chętnie do nas przychodzą - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody Roku Conrada na Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:19
- Zarówno po stronie telewizyjnej, jak i radiowej zaprezentujemy najwybitniejsze realizacje według utworów Conrada. Będzie również ważne spotkanie z publicznością, bo aktorzy będą czytać w różnych miejscach Sopotu i Gdyni teksty pisarza - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń