Kolejny festiwal Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 17:53
Już po raz 13. w namiocie przed stołecznym Pałacem Kultury i Nauki dojdzie do fuzji brzmień z całego świata. Trzynastka będzie szczęśliwa dla wielbicieli hinduskiego sitaru, tureckiej muzyki postpsychodelicznej, czy kolumbijskiej śpiewanej ballady. Gwiazdą festiwalu będzie Marta Gomez z Kolumbii. 13. Festiwal potrwa od 23 do 30 września.
Audio
  • Maria Pomianowska o szczegółach festiwalu Skrzyżowanie kultur
Maria Pomianowska
Maria PomianowskaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Nie wszystkie kultury uważają 13 za pechową liczbę. - Właśnie wróciłam z Chin i tam 13 uważa się za szczęśliwą i ludzie urodzeni 13. są wybrańcami losu - mówi Maria Pomianowska, dyrektor festiwalu. Zwraca uwagę, że festiwal staje się coraz popularniejszy nie tylko w Europie, ale na świecie, gdyż coraz więcej gości ze świata przyjeżdża do Warszawy, aby posłuchać twórców różnych kultur.

Gość Jedynki podkreśla, że co roku organizatorzy szukają nowych brzmień, nowych pomysłów, którymi mogłaby się zainspirować publiczność. - Ja liczę, że inny rodzaj widza na piątkowe koncerty przybędzie i będzie to widz, który z nami zostanie - mówi dyrektor.

Maria Pomianowska opowiada o szczegółach festiwalu, wyjaśnia też np. co to jest bambuco i do kogo są adresowane piątkowe (29.09) koncerty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will

Gość: Maria Pomianowska (dyrektor międzynarodowego festiwalu Skrzyżowanie Kultur)

Data emisji: 21.09.2017

Godzina emisji: 14.23

ag/mz


 

 

Czytaj także

Festiwal dla ludzi otwartych na inność

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 16:00
Jak zapowiadają organizatorzy tegoroczna, trzynasta edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur będzie intrygująca, niezwykła i tajemnicza - a to za sprawą prawdziwego kalejdoskopu gwiazd oraz nowych muzycznych propozycji. Gościem audycji Weekend Kulturalny była dyrektor artystyczna Festiwalu prof. Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzyżowanie Kultur. Egzotyka w sercu Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 11:11
Indie, Kolumbia, Sahara Zachodnia, Mali, Francja, USA, Sierra Leone, Turcja, Albania, Węgry i Brazylia zagoszczą na scenie 13. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który dniach 23-30 września wypełni muzyczno-kulturalnym programem namiot przed stołecznym Pałacem Kultury.
rozwiń zwiń