Irek Dudek: specjalnie przygotowuję swój band na Rawę Blues

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:30
Przed nami największy i jeden z najstarszych w Polsce festiwali bluesowych. 29-30 września w Katowicach odbędzie się Rawa Blues.
Audio
  • Ireneusz Dudek zaprasza na Rawę Blues (Muzyczna Jedynka)
Ireneusz Dudek, czyli Shakin Dudi
Ireneusz Dudek, czyli Shakin' DudiFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Pierwszy dzień wydarzenia będzie miał miejsce w dość nietypowej, jak na koncerty bluesowe, sali NOSPR.

- W tym roku zagram ze swoim big bandem, ale specjalnie przygotowuję go do występu w tej sali - mówi Ireneusz Dudek znany jako Shakin' Dudi. - Gramy spokojniej, bo ta sala ma tak niesamowitą akustykę, że jeżeli troszeczkę za głośno się zagra, jest to źle odbierane. Fortissima będą, ale rzadko. Będziemy rozpływać się nad tym, że w tej przestrzeni każdy dźwięk wychodzi dobrze - zapewnia.

Następnego dnia widzowie i artyści przeniosą się do katowickiego Spodka. - Na scenie pojawi się Sonny Landreth, który gra na gitarze systemem "bottleneck" i, jak powiedział Eric Clapton, jest w tym najlepszy na świecie. Potem po raz pierwszy będzie gospel - Tim Woodson & The Heirs Harmony. A na koniec wydarzenie światowe - występ Marcus King Band - zapowiada Dudek. Podczas audycji wykonuje też na żywo dżingiel promocyjny festiwalu Rawa Blues.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Ireneusz Dudek (kompozytor, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów)

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 14.30

mg/kd

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2016. "Shakin’ Dudi piętnuje wszystko dokoła"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 22:11
- Gdy zespół powstał, naszym hasłem naczelnym było "Gramy im gorzej tym lepiej". Tak jak było w komunie - mówi Ireneusz Dudek z zespołu Shakin’ Dudi,
rozwiń zwiń

Czytaj także

36. Rawa Blues Festival czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 14:20
- To będzie światowa prapremiera. Jesteśmy po drugiej próbie i świetnie to brzmi - Irek Dudek z entuzjazmem relacjonował próby do sobotniego występu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, gwiazdy tegorocznej Rawy , Keb' Mo'.
rozwiń zwiń