X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa "Pretekst - Jerzy Milian"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:36
Pretekst w nazwie wystawy ma być pretekstem do słuchania muzyki Jerzego Miliana, przypominania jego postaci, sięgania do płyty i książki, których premiera już w piątek (13.10) w Chorzowie podczas wernisażu.
Audio
  • Jerzy Milian - muzyk w Polsce niespotykany (Muzyczna Jedynka)
Anna Piątek i Michał Wilczyński
Anna Piątek i Michał WilczyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zaś w sobotę odbędzie się koncert pod nazwą "Chorzów gra Miliana", który będzie inauguracją roku kulturalnego w mieście.

Niedostępne od lat nagarnia wyszukuje w różnych archiwach Michał Wilczyński. Wcześniej dotarł do utworów Krzysztofa Komedy i Andrzeja Korzyńskiego. - Dla mnie to wielka przyjemność, że możemy te nagrania odszukiwać i potem prezentować. Jeśli teraz ta muzyka nie będzie ocalona, to po prostu zniknie - mówi Michał Wilczyński, wydawca.

Wspomina, że Jerzy Milian nagrywał w wielu studiach, miał też swoje własne taśmy. - Przyniósł nam całą reklamówkę tych taśm i powiedział "zróbcie z tym coś" - mówi gość Jedynki. Dotychczas z tych taśm ukazało się już dziewięć płyt w serii "Milian tapes" i poza nią. Najnowsza, "Pretekst", zawiera nagrania z Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach z lat 1974-75. Zapewnia, że Milian to był muzyk, jakiego w Polsce nie było. Bardzo wszechstronny, bo tworzył i muzykę baletową, i rozrywkową, i jazzową, i krótkie piosenki rozrywkowe.

Anna Piontek, kuratorka wystawy, podkreśla, że z muzyką Jerzego Miliana mamy cały czas kontakt, choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy. - Mnóstwo piosenek śpiewanych przez polskie gwiazdy było choćby nagrywanych z towarzyszeniem orkiestry Miliana - wskazuje.

Z jakimi wielkimi polskiej muzyki grał Jerzy Milian? Dlaczego musiał się nauczyć grać na wibrafonie i w jaki sposób to zrobił? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Anna Piontek (kuratorka wystawy o Jerzym Milianie), Michał Wilczyński (wydawca muzyki Krzysztofa Komedy, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego Miliana)

Data emisji: 11.10.2017

Godzina emisji: 13.24

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

42 lata później. Słuchamy płyty Jerzego Miliana

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 19:29
Bohaterem "Nokturnu" był znakomity muzyk jazzowy i jego twórczość.
rozwiń zwiń