Navarrete: Flamenco jest jak całe moje życie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 16:09
- Wszystko co robię, tak naprawdę polega na tym, że biorę rzeczy, które moje serce, mój umysł, moja wrażliwość Polki, jednak urodzonej tutaj w środku Europy osoby, i mogę je przez swoją muzykalność przetworzyć - mówi o swej twórczości Magda Navarrete.
Audio
  • Magda Navarrete o filozofii flamenco (Muzyczna Jedynka)
Magda Navarrete
Magda NavarreteFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

‎Gość "Muzycznej Jedynki" to wokalistka, producentka muzyczna, tancerka i śpiewaczka Flamenco. W swej muzyce łączy bolera z elektroniką, flamenco z orientem, Polskę ze światem, a tradycję z nowoczesnością. Opowiada o współpracy z zespołem Caravana Banda, składającym się z muzyków czeskich.

Twierdzi, że udało jej się te połączenia złożyć w taki kształt, w jaki zawsze chciała. - Fuzja, która zrobiliśmy, czyli bałkańska, cygańska, flamenco i są też elementy folkloru z Europy Środkowej jest super, bo ja sobie z flamenco czerpię tylko to, co mogę włożyć, co pasuje, co klika i to jest bardzo fajne poruszać się między tymi światami - wyjaśnia korzenie twórczości.

Artystka opowiada o tym, kiedy ujawniły się jej pasje do flamenco i jak uczyła się tego tańca. - Żeby w ogóle uprawiać flamenco trzeba mieć gorące serce i zimny umysł - przekazuje filozofię tego tańca.

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której można było posłuchać dwóch utworów w wykonaniu Caravana Banda.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiała: Anna Will

Gość: Magda Navarrete

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 14.18

ag/kk

Czytaj także

Siesta 2016. Gdańsk wypełniony muzyką świata

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 18:40
Jeszcze do niedzieli (24.04) potrwa w Gdańsku Siesta Festival, czyli święto muzyki świata, podczas którego można posłuchać m.in. flamenco, fado, muzyki brazylijskiej i hinduskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Caravana Banda - energia flamenco i Bałkanów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:30
Po dwóch latach koncertów i wytężonej pracy artystycznej w kilku krajach, zespół Caravana Banda z Magdą Navarrete nagrał singiel "Amor y Oro", który jest zapowiedzią płyty "Mezihra".
rozwiń zwiń