X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zbójnickie", czyli projekt Krzysztofa Trebuni-Tutki i Tymona Tymańskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 14:54
- Chcieliśmy pokazać, że ta muzyka nie przeminęła, a wartości i przekaz, które niesie w sobie jest ponadczasowy, tylko my gramy ją po dzisiejszemu. Chcę grać tę muzykę tak, jak czas tego wymaga, aby trafiała do serc młodych ludzi - mówi w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Trebunia-Tutka.
Audio
  • "Zbójnickie", czyli projekt Krzysztofa Trebuni-Tutki i Tymona Tymańskiego (Muzyczna Jedynka)
Anita i Krzysztof Trebunia-Tutka
Anita i Krzysztof Trebunia-Tutka Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Za muzykę góralską i tą inspirowaną góralszczyzną w moich kompozycjach odpowiada kapela góralska Śleboda, Marcin Trbunia-Tutka, Ania Trebunia-Tutka i Łukasz Miętus a Tymon Tymański przyprowadził znakomitych zbójników z Trójmiasta - Irka Wojtczaka, Adama Żuchowskiego, Romek Ślefarski - wylicza gość Jedynki.

Anita Trebunia-Tutka dodaje, że Tymon Tymański jest tak wszechstronnym artystą, że z powodzeniem poradził sobie z tematem zbójnickim i góralskim. - Tymon dużo serca włożył w tej projekt i to słychać - zaznacza. - Staraliśmy się, żeby "Zbójnickie" wprowadzały w ten mityczny świat zbójników, ale pokazały go ze współczesnej strony. Także brzmieniowo - dodaje.

Krzysztof Trebunia-Tutka zdradził także, kiedy i gdzie miał okazję występować przed Janem Pawłem II. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Anita i Krzysztof Trebunia-Tutka

Data emisji: 16.10.2017

Godzina emisji: 13.22

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Ochman o swoim sposobie na młodość

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:30
- Trzeba pomyśleć sobie, że ma się 4 razy po 20 lat lub 2 razy po 40 lat i wtedy jest łatwiej - radzi Wiesław Ochman, który niedawno skończył 80 lat. Jak dodaje, gdy myślimy, że mamy 80 lat, to sami uznajemy, że wielu rzeczy już nie powinniśmy robić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adaś Miauczyński powraca po 15 latach. "Dzień świra" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 20:52
- Spektakl "Dzień świra opera|musical" jest wyrazem bezradności jednostki wobec świata i niezgody na to, że nic nie można zmienić - mówi reżyser Marcin Kolaczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie pisze scenariusze, a my piszemy dalej"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:37
- Golec uOrkiestra do tej pory wydała ponad 130 utworów i właściwie nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, czy dana piosenka będzie hitem czy nie - mówią w "Muzycznej Jedynce" Łukasz i Paweł Golcowie.
rozwiń zwiń