Klub Hybrydy ma 60 lat. Świętujemy!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 17:00
Era jazzu, rozkwit polskiego rocka i alternatywy, narodziny sceny hip hopowej - świadkiem i miejscem tych wszystkich wydarzeń był warszawski klub studencki Hybrydy założony w czasach głębokiego komunizmu, w 1957 roku.
Audio
  • Sławomir Sokołowski zaprasza na 60-lecie klubu Hybrydy (Muzyczna Jedynka)
Impreza w klubie Hybrydy, 1969 r.
Impreza w klubie Hybrydy, 1969 r.Foto: PAP/Tadeusz Zagoździński

- Takich miejsc, w których wykształciły się kolejne pokolenia odbiorców i twórców muzycznych, nie ma w Polsce wiele - przyznaje Sławomir Sokołowski, dyrektor Hybryd. Podkreśla też, że w klubie można było słuchać nie tylko muzyki rozrywkowej, ale także klasycznej. - Z uwagi na to, że Hybrydy są klubem Uniwersyetu Warszawskiego, w zeszłym roku, z okazji 200-lecia istnienia uczelni, zorganizowaliśmy pięć koncertów Chopinowskich.

A już 23 października odbędzie się kolejne wielkie wydarzenie w Hybrydach - koncert jubileuszowy. - Poprowadzą go nasza kochana Ania Popek i Rafał Porzeziński, dyrektor Jedynki, z którym przyjaźnimy się od lat studenckich. Wystąpią Ula Dudziak, Kayah, Halina Mlynkova, Kasia i Darek Malejonkowie, Kortez oraz Ernest Bryll i Marcin Styczeń - mówi Sławomir Sokołowski.

Podczas audycji zdradza też, skąd wzięła się nazwa Hybrydy. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Sławomir Sokołowski (dyrektor klubu Hybrydy)

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 13.34

mg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jerzy Filar - od góralszczyzny do bossa novy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 15:09
- Ciągle trzymam się bluesa, bossa novy i jazzu. To jest dla mnie piękny kierunek - mówił o pracy nad nową płytą Jerzy Filar, piosenkarz, kompozytor i Zakopiańczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan zaprasza na wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 16:08
- Tym koncertem pragnę oddać hołd piosenkom i podziękować wszystkim ludziom, dzięki którym powstały - mówi pomysłodawca i współorganizator projektu Jacek Cygan.
rozwiń zwiń