Niezwykła muzyczna biografia zespołu Budka Suflera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:34
Książka "Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu.
Audio
  • Niezwykła muzyczna biografia Budki Suflera (Muzyczna Jedynka)
Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie
"Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie"Foto: fragment okładki/mat. promocyjne

Inspiracją był pożegnalny koncert grupy w Lublinie 18 września 2014 roku. Setlista tego wydarzenia stworzyła historię Budki Suflera w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

- Jestem wdzięczny członkom zespołu, że zgodzili się na taką formę, że w centrum mamy muzykę. Centralnym punktem tej książki jest muzyka, a cała warstwa anegdotyczna - która też jest bardzo istotna, w końcu muzykę tworzą ludzie - uzupełnia ją - wskazał autor Jarosław Sawic.

Z pozycji "Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" zadowoleni są muzycy. - To jest pisarstwo muzyczne z krwi i kości. To nie jest wywiad-rzeka, to nie są zebrane, skumulowane pikantne historie, mniej czy bardziej nieprawdziwe. To książka o życiu grupy ludzi, o sukcesach, o konfliktach - powiedział Tomasz Zeliszewski.

- Świetnie, że ta książka się pojawiła - ocenił Krzysztof Cugowski. - Ona pokazuje prawdę, która nie pozostawia domniemań. Zwierzyliśmy się autorowi wszyscy po kolei. Jestem z niej bardzo zadowolony. Ona nie jest nieważna, ma w sobie prawdę - stwierdził Romuald Lipko.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Jarosław Sawic (autor książki)

Data emisji: 23.10.2017

Godzina emisji: 13.19

kk/mg

Czytaj także

Męski klan Cugowskich na nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 16:40
Piotr i Wojciech Cugowscy muzykują wspólnie od 1997 roku w zespole, który nazwali zgodnie z łączącymi ich relacjami - Bracia. Ich ojciec, Krzysztof Cugowski, to lider legendarnej Budki Suflera założonej w 1974 roku.
rozwiń zwiń