X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła muzyczna biografia zespołu Budka Suflera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:34
Książka "Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu.
Audio
  • Niezwykła muzyczna biografia Budki Suflera (Muzyczna Jedynka)
Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie
"Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie"Foto: fragment okładki/mat. promocyjne

Inspiracją był pożegnalny koncert grupy w Lublinie 18 września 2014 roku. Setlista tego wydarzenia stworzyła historię Budki Suflera w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

- Jestem wdzięczny członkom zespołu, że zgodzili się na taką formę, że w centrum mamy muzykę. Centralnym punktem tej książki jest muzyka, a cała warstwa anegdotyczna - która też jest bardzo istotna, w końcu muzykę tworzą ludzie - uzupełnia ją - wskazał autor Jarosław Sawic.

Z pozycji "Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" zadowoleni są muzycy. - To jest pisarstwo muzyczne z krwi i kości. To nie jest wywiad-rzeka, to nie są zebrane, skumulowane pikantne historie, mniej czy bardziej nieprawdziwe. To książka o życiu grupy ludzi, o sukcesach, o konfliktach - powiedział Tomasz Zeliszewski.

- Świetnie, że ta książka się pojawiła - ocenił Krzysztof Cugowski. - Ona pokazuje prawdę, która nie pozostawia domniemań. Zwierzyliśmy się autorowi wszyscy po kolei. Jestem z niej bardzo zadowolony. Ona nie jest nieważna, ma w sobie prawdę - stwierdził Romuald Lipko.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Jarosław Sawic (autor książki)

Data emisji: 23.10.2017

Godzina emisji: 13.19

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Męski klan Cugowskich na nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 16:40
Piotr i Wojciech Cugowscy muzykują wspólnie od 1997 roku w zespole, który nazwali zgodnie z łączącymi ich relacjami - Bracia. Ich ojciec, Krzysztof Cugowski, to lider legendarnej Budki Suflera założonej w 1974 roku.
rozwiń zwiń