Marcin Wyrostek: ta płyta to wynik wewnętrznej potrzeby, tęsknoty, głodu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 15:49
- Mamy tyle fajnych rzeczy polskich - ja do niedawna tego nie doceniałem aż tak bardzo - którymi możemy się szczycić - wskazał w radiowej Jedynce akordeonista Marcin Wyrostek.
Audio
  • Marcin Wyrostek: ta płyta to wynik wewnętrznej potrzeby (Muzyczna Jedynka)
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marcin Wyrostek na swojej nowej płycie "POLACC" zwraca się ku kulturze polskiej. Jak wskazał artysta w audycji "Muzyczna Jedynka", to efekt wewnętrznej potrzeby, tęsknoty, głodu, ale ta decyzja była też związana z licznymi koncertami poza granicami kraju, na których muzyk występował w roli ambasadora polskiej kultury.

Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane muzyką ludową, jak również współczesne aranżacje wybitnych polskich kompozytorów muzyki klasycznej i filmowej. Nie zabrakło także bardziej rozrywkowych brzmień zaczerpniętych z muzyki lat 60. i 70. oraz autorskich kompozycji Wyrostka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Wyrostek (akordeonista)

Data emisji: 23.10.2017

Godzina emisji: 14.18

kk/mg

Czytaj także

Niezwykła muzyczna biografia zespołu Budka Suflera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:34
Książka "Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaja Mianowana: teksty piosenek Anny German są bardzo osobiste

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 15:08
- Każdy wydobywa z piosenek Anny German to, co jest mu bliskie. Ja zawsze staram się znaleźć w nich coś, z czym ja czuję się bardzo związana - powiedziała w radiowej Jedynce wokalistka Kaja Mianowana.
rozwiń zwiń