Magdalena Tul: pracując nad nowym albumem podjęłam ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:13
- Postanowiłam połączyć dwie twarze na jednej płycie. Eksperci mówią, że tak się nie robi i musi być spójnie, ale ja podzieliłam ten album na dwie części - wskazała w radiowej Jedynce wokalistka.
Audio
  • Magdalena Tul: pracując nad nowym albumem podjęłam ryzyko (Muzyczna Jedynka)
Magdalena Tul
Magdalena TulFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak wyjaśniła artystka, w pierwszej części płyty, którą zwiastuje piosenka "Closer"/"Bliżej", swoje odbicie znalazło jej zamiłowanie do elektroniki, nowoczesnego brzmienia muzyki popowej.

- Natomiast druga część albumu to powrót do rzeczy, którymi nasiąkłam od dziecka - oldschool lat 90., klimaty En Vogue, brzmienia R'n'B, soul. To jest część bardziej emocjonalna - wskazała Magdalena Tul.

Wokalistka podkreśliła, że nie może się doczekać chwili, kiedy zaprezentuje ten materiał na żywo, przed publicznością. Zaprosiła słuchaczy radiowej Jedynki na koncert inaugurujący trasę Pop Art Tour, który odbędzie się 7 listopada w warszawskim klubie Stodoła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Magdalena Tul opowiedziała o swoich muzycznych początkach, pracy przy programie "Jaka to melodia" i radach, jakie usłyszała od Grażyny Łobaszewskiej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Magdalena Tul (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, reprezentantka Polski podczas 56. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2011 roku)

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 13.30

kk/bch

Czytaj także

Niezwykła muzyczna biografia zespołu Budka Suflera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:34
Książka "Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wyrostek: ta płyta to wynik wewnętrznej potrzeby, tęsknoty, głodu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 15:49
- Mamy tyle fajnych rzeczy polskich - ja do niedawna tego nie doceniałem aż tak bardzo - którymi możemy się szczycić - wskazał w radiowej Jedynce akordeonista Marcin Wyrostek.
rozwiń zwiń