Piosenki Agnieszki Osieckiej z męskiej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:47
- Ludzie pytali po koncertach "Osiecka po męsku", czy można gdzieś kupić płytę. Mnie zawsze było głupio, że zostawiam ich jedynie z wrażeniami. Wtedy sobie pomyślałem, to jest ten moment - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Januszkiewicz.
Audio
  • Piosenki Agnieszki Osieckiej z męskiej perspektywy (Muzyczna Jedynka)
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płyta "Osiecka po męsku" to rejestracja trójkowego koncertu, który odbył się 20 września w Studio im. Agnieszki Osieckiej w ramach cyklu "Nowa Energia w piosence". Było to wydarzenie towarzyszące 20. Ogólnopolskiemu Festiwalowi i Konkursowi "Pamiętajmy o Osieckiej".


xx 

Marcin Januszkiewicz, który w 2011 roku został pierwszym w historii laureatem I nagrody konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" a sześć lat później zgarnął Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukana Dziennikarzy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując m.in. "Nim wstanie dzień", przyznał w radiowej Jedynce, że minęło sporo czasu, zanim album powstał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której artysta opowiedział, jakie utwory wybrał na "Osiecka po męsku". W "Muzycznej Jedynce" można także wysłuchać męskiej wersji "Niech żyje bal".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marcin Januszkiewicz (aktor, wokalista)

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 14.15

kk

Czytaj także

Nula Stankiewicz: szukałam pretekstu, by wydać tę płytę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 15:34
Aby upamiętnić 20-lecie śmierci wspaniałej poetki Agnieszki Osieckiej, Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule "Byle nie o miłości" z piosenkami artystki. Od dziś (19.10) dostępna jest płyta o tym samym tytule.
rozwiń zwiń