Warszawska Orkiestra Sentymentalna prosi do tańca

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 16:00
Zespół, który oczarował publiczność piosenkami z czasów dwudziestolecia międzywojennego, właśnie wydał drugą płytę. Jej tytuł to "Tańcz mój złoty". - Repertuar jest iście taneczny - zapewnia Gabriela Mościcka, wokalistka i instrumentalistka Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.
Audio
  • Gabriela Mościcka i Kazimierz Nitkiewicz z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Artystka podkreśla, że muzyka rozrywkowa tamtych czasów powstawała właśnie z myślą o tańcu. - Zdajemy sobie sprawę, że nie można na jednym krążku pokazać całego wachlarza tańców przedwojennych i myślę, że otwieramy sobie drzwi do nagrywania płyt pod tym szyldem jeszcze przez wiele lat - zapowiada.

- Chcieliśmy pokazać całą gamę tych tańców. Co więcej, każdy z członków zespołu - a jest nas siedem osób - ma swoje ulubione piosenki z tamtego okresu, które chciałby zagrać. Nasze propozycje często się nie pokrywają i musimy wyrywać sobie z gardeł utwory i uznawać, że właśnie te będziemy grać. Reszta musi poczekać na nową płyte - dodaje Kazimierz Nitkiewicz.

Na przedwojennych potańcówkach królowały tanga, walce, bolera, fokstroty i charlestony. - Wtedy taniec był tak popularną rozrywką, że nic nie może się z nim równać. Tańce powstawały i znikały, o wielu z nich możemy przeczytać, prawdopodobnie są też takie, które już umarły i nikt o nich nigdzie nie wspomniał - mówi Gabriela Mościcka.

W audycji artyści zapraszają na najbliższe koncerty i prezentują swoje piosenki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Gabriela Mościcka i Kazimierz Nitkiewicz (Warszawska Orkiestra Sentymentalna)

Data emisji: 25.10.2017

Godzina emisji: 13.25

mg/mz

Czytaj także

Z miłości do folkloru i tańca odkrywają zapomnianą muzykę

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 19:19
- Folklor i muzyka ludowa wielu osobom kojarzą się z czymś nieciekawym, archaicznym, a z mojego doświadczenia wiem, że zespoły folklorystyczne a zespoły pieśni i tańca to są dwie zupełnie różne sprawy - mówi choreograf Mariusz Żwierko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyka i muzyka filmowa. Nowy cykl Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 17:00
Polskie Radio 21 października zainauguruje cykl spotkań muzycznych pt. "To, co najpiękniejsze…". Podczas pierwszej odsłony w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpi orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.
rozwiń zwiń