Festiwal barokowy - piękny, bajkowy świat

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 18:13
Przed nami IX Festiwal Oper Barokowych Barok Francuski organizowany przez Warszawską Operę Kameralną. - To pomysł niezapomnianego dyrektora Stefana Sutkowskiego - mówi śpiewaczka Alicja Węgorzewska.
Audio
  • Alicja Węgorzewska o Festiwalu Oper Barokowych Barok Francuski (Muzyczna Jedynka)

Zapewnia, że stara się kontynuować tę tradycję. Będzie to jej inauguracja w roli dyrektora festiwalu. - To moja pierwsza, autorska premiera. Zawsze marzyłam, żeby była wielka i piękna - zapewnia gość "Muzycznej Jedynki". Ma nadzieję, że taka właśnie jest. Festiwal Oper Barokowych Barok Francuski jest jedynym takim wydarzeniem artystycznym w Polsce. 

Jako pierwsza 5 listopada zostanie zaprezentowana opera "Armide" Jean-Baptiste Lully, dzieło, które śmiało można nazwać przełomowym w historii muzyki.

Posłuchaj całej rozmowy, z której można dowiedzieć się o szczegółach festiwalu. Można też wysłuchać dwóch arii w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej.

Polskie Radio jest patronem medialnym festiwalu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Alicja Węgorzewska (polska śpiewaczka operowa - mezzosopran, dyrektor artystyczny Festiwalu Oper Barokowych)

Data emisji: 30.10.2017

Godzina emisji: 14.12

ag/mg

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska z miłości do muzyki opuściła Szczecin

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:00
- Szczecin to piękny rozdział mojego życia - podkreśla gość Macieja Zdziarskiego, dodając ze smutkiem, że po liceum muzycznym musiała opuścić to miasto, gdyż nie mogło się ono poszczycić Akademią Muzyczną. Dziś, jak przyznaje, świat muzyczny patrzy z zazdrością na Szczecin ze względu m.in. Filharmonię Szczecińską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy płynące z głębi serca. O festiwalu "Ślimakowe rytmy"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:52
- Na przesłuchaniach do festiwalu "Ślimakowe Rytmy" można sobie przewartościować życie i zobaczyć, co jest naprawdę ważne - mówi w "Lecie z Radiem" śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.
rozwiń zwiń