X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal barokowy - piękny, bajkowy świat

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 18:13
Przed nami IX Festiwal Oper Barokowych Barok Francuski organizowany przez Warszawską Operę Kameralną. - To pomysł niezapomnianego dyrektora Stefana Sutkowskiego - mówi śpiewaczka Alicja Węgorzewska.
Audio
  • Alicja Węgorzewska o Festiwalu Oper Barokowych Barok Francuski (Muzyczna Jedynka)

Zapewnia, że stara się kontynuować tę tradycję. Będzie to jej inauguracja w roli dyrektora festiwalu. - To moja pierwsza, autorska premiera. Zawsze marzyłam, żeby była wielka i piękna - zapewnia gość "Muzycznej Jedynki". Ma nadzieję, że taka właśnie jest. Festiwal Oper Barokowych Barok Francuski jest jedynym takim wydarzeniem artystycznym w Polsce. 

Jako pierwsza 5 listopada zostanie zaprezentowana opera "Armide" Jean-Baptiste Lully, dzieło, które śmiało można nazwać przełomowym w historii muzyki.

Posłuchaj całej rozmowy, z której można dowiedzieć się o szczegółach festiwalu. Można też wysłuchać dwóch arii w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej.

Polskie Radio jest patronem medialnym festiwalu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Alicja Węgorzewska (polska śpiewaczka operowa - mezzosopran, dyrektor artystyczny Festiwalu Oper Barokowych)

Data emisji: 30.10.2017

Godzina emisji: 14.12

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: "Kolory miłości" to podziękowanie dla Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:01
- To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza - mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. "Il Colori Dell' Amore" dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska z miłości do muzyki opuściła Szczecin

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:00
- Szczecin to piękny rozdział mojego życia - podkreśla gość Macieja Zdziarskiego, dodając ze smutkiem, że po liceum muzycznym musiała opuścić to miasto, gdyż nie mogło się ono poszczycić Akademią Muzyczną. Dziś, jak przyznaje, świat muzyczny patrzy z zazdrością na Szczecin ze względu m.in. Filharmonię Szczecińską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy płynące z głębi serca. O festiwalu "Ślimakowe rytmy"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:52
- Na przesłuchaniach do festiwalu "Ślimakowe Rytmy" można sobie przewartościować życie i zobaczyć, co jest naprawdę ważne - mówi w "Lecie z Radiem" śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.
rozwiń zwiń