Ida: moja płyta jest taka, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:55
Ida z zawodu jest tłumaczką z języków angielskiego i niemieckiego, ale jej największą pasją jest muzyka. - Tworzę od lat, a teraz udało mi się wydać autorską płytę - mówi artystka.
Audio
  • Debiutancka płyta Idy - "Prosta historia" (Muzyczna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/tomertu

Jej album pt. "Prosta historia" wyprodukował Maciej Muraszko odpowiedzialny m.in. za płyty Stanisławy Celińskiej, Macieja Maleńczuka i Maryli Rodowicz.

- Dawno, dawno temu usłyszałem nagranie, w którym Ida grała na fortepianie i śpiewała po angielsku z towarzyszeniem gitarzysty. Puścił mi je mój kolega, a ja mówię: "Boże, kto to jest? Jakaś Amerykanka, Angielka? Jaka piękna muzyka!". A mój kolega stwierdził: "ta dziewczyna mieszka teraz w Gdańsku". Powiedziałem do niego: "no to natychmiast mnie z nią poznaj" - wspomina Muraszko.

Do ich pierwszego spotkania doszło po roku, a owocem tej znajomości jest właśnie płyta "Prosta historia". - Ona jest taka, jak ja: kobieca, subtelna, wielowymiarowa, troszkę kapryśna - mówi Ida. 

Z jakiego powodu wokalistka miała początkowo problemy z pisaniem piosenek po polsku? Jaki wpływ na jej płytę miała Stanisława Celińska? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Ida (wokalistka, instrumentalistka) oraz Maciej Muraszko (producent muzyczny)

Data emisji: 31.10.2017

Godzina emisji: 14.28

mg/ag

Czytaj także

Danuta Błażejczyk: nowy album będzie różnorodny i pogodny

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:01
- Na mojej nowej płycie będą różne muzycznie rzeczy. Dla każdego coś miłego - mówi wokalistka Danuta Błażejczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Dark: Krajewski to Mozart muzyki rozrywkowej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 15:14
- Trzon płyty "Krajewski na dziś" stanowią piosenki, które na mnie zrobiły największe wrażenie, które stały mi się bliskie, które mi się lekko śpiewa - powiedziała o swojej najnowszym wydawnictwie Joanna Dark.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej z męskiej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:47
- Ludzie pytali po koncertach "Osiecka po męsku", czy można gdzieś kupić płytę. Mnie zawsze było głupio, że zostawiam ich jedynie z wrażeniami. Wtedy sobie pomyślałem, to jest ten moment - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Januszkiewicz.
rozwiń zwiń