Album "100-lecie urodzin. Frank Sinatra. Koncert"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 13:15
Album to zapis koncertu w radiowej Trójce, zorganizowanego w 2016 roku z okazji 100. rocznicy urodzin Franka Sinatry. Na scenie wystąpił zespół Chopin University Big Band, w skład którego wchodzą studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Audio
  • Piotr Kostrzewa o koncercie w 100-lecie urodzin Franka Sinatry (Muzyczna Jedynka)

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Piotr Kostrzewa, muzyk Orkiestry Sinfonia Varsovia, który był gościem "Muzycznej Jedynki". - Na płycie są utwory, które Frank Sinatra śpiewał, a my gramy je instrumentalnie - wyjaśnia szczegóły. Opowiada też, jak wyglądają próby Chopin University Big Band.

Gośćmi koncertu byli soliści: Kuba Badach, Wojtek Myrczek, Janusz Szrom i Sławek Uniatowski. Każdy z solistów wybrał dwie piosenki, a na zakończenie wspólnie zaśpiewali piosenkę "The Lady Is A Tramp". - Dla nas to było wielkie wydarzenie, bo zgromadzić taką czwórkę w jednym czasie i jednym miejscu było wielkim problemem, ale udało się - mówi. Piosenkę "The Lady Is A Tramp" można wysłuchać w całości na zakończenie dołączonej rozmowy.

Płytę będzie można kupić od 10 listopada 2017 roku w sklepie Polskiego Radia.

sinatra okładka 280x280.jpg


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Piotr Kostrzewa (kierownik artystyczny zespołu Chopin University Big Band)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 13.17

ag/ab

Czytaj także

Anna Sroka-Hryń: Sinatra zrobiłby z tego wielki hit

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 21:54
- "Jej portret" to jeden z najpiękniejszych utworów, jaki powstał w historii polskiej muzyki. Gdyby wykonał go kiedyś Frank Sinatra, byłby znany na cały świat - mówi aktorka i piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szrom o poszukiwaniu muzycznego świętego Graala

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 19:00
- Andrzej Zaucha posiadał swój język artystyczny. Możemy go poszukiwać jak świętego Grala przez całe życie, ale nie każdemu jest dana rozpoznawalność - mówił gość Zbigniewa Krajewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Już nie zapomnisz mnie". Koncert utworów Henryka Warsa w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 10:00
28 października w Studiu im. Władysława Szpilmana młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki napisane przez Henryka Warsa.
rozwiń zwiń