Jarosław Wasik o tegorocznej edycji Yach Film

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 19:26
Yach Film jest to jeden z niewielu festiwali teledysków odbywających się co roku w Polsce. Nazwę swą wziął od imienia współtwórcy Jana "Yacha" Paszkiewicza - znanego polskiego reżysera teledysków.
Audio
  • Yach Film Festiwal już w grudniu (Muzyczna Jedynka)
Jarosław Wasik o tegorocznej edycji Yach Film
Jarosław Wasik o tegorocznej edycji Yach FilmFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Między 8 a 10 grudnia 2017 r. obędzie się 26 Festiwal Polskich Wideoklipów YACH FILM.  W związku z wydarzeniem gościem w Muzycznej Jedynce był Jarosław Wasik, dyrektor muzeum polskiej piosenki w Opolu, w którym to odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu.  Wybór miejsca był nieprzypadkowy. We wrześniu na terenie muzeum odbyła się Yachoteka - impreza mająca na celu wspomnienie ostatnich 25 lat twórczości Jana Paszkiewicza.

 -  Gdy Yach to zobaczył, uznał, że to świetne, multimedialne miejsce - opowiada gość audycji o wyborze miejsca na tegoroczny Yach Film.

Od 25 lat są nagradzane podczas imprezy teledyski z różnych gatunków muzycznych.  Pierwszy festiwal wygrał teledysk T.Love "Warszawa". Na przestrzeni lat były nagradzane teledyski Kayah, Reni Jusis, Lecha Janerki, WW, O.S.T.R, Luka. - Ostatnio absolutnie wygrał teledysk animowany Taco Hemingwaya do piosenki "Deszcz na betonie" - mówi w rozmowie Jarosław Wasik.

Posłuchaj całej rozmowy z której można dowiedzieć się jakie atrakcje przewidują organizatorzy w trakcie tegorocznej edycji oraz wiele innych ciekawostek na temat festiwalu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor muzeum polskiej piosenki w Opolu)

Data emisji: 7.11.2017

Godzina emisji: 14.36

wk/ag

Czytaj także

Ida: moja płyta jest taka, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:55
Ida z zawodu jest tłumaczką z języków angielskiego i niemieckiego, ale jej największą pasją jest muzyka. - Tworzę od lat, a teraz udało mi się wydać autorską płytę - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa piosenka zespołu Enej. "Pokazuje nas z trochę innej strony"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 15:30
- "Zagubiony" to spokojniejszy utwór, bardziej akustyczny, rodzinny - wskazali w radiowej Jedynce członkowie grupy Enej, Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha.
rozwiń zwiń