Ms. Obsession. Ostatnia, która została pierwszą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 15:00
Wygrała konkurs radiowej Czwórki Wydaj płytę z "Będzie głośno", a w ramach nagrody wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia wydała debiutancką płytę pt. "Manekin". - Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł, wysłała swoje zgłoszenie na kilka minut przed końcem terminu. Jak się okazało, ostatni są pierwszymi - mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki.
Audio
  • Ms. Obsession o swojej płycie "Manekin" (Muzyczna Jedynka)
Ms. Obsession i Damian Sikorski
Ms. Obsession i Damian SikorskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ms. Obsession jest laureatką pierwszej edycji czwórkowego konkursu dla młodych muzyków. Swoim nagraniem pokonała 107 rywali. Ale nie był to jej pierwszy kontakt z Polskim Radiem - już wcześniej pojawiła się w audycji "Będzie głośno", która promuje artystów niemających jeszcze podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią.

- Ola miała sporą konkurencję. Okazuje się, że mamy bardzo dużo świetnych muzyków. Wymóg był taki, żeby mieć przygotowany cały materiał na płytę i być gotowym do wyjścia na scenę i promowania go. Nie wszystkie zespoły spełniały te kryteria, a Ola jest kompletną artystką - mówi Damian Sikorski.

Wokalistka podkreśla, że muzyka towarzyszyła jej już od dzieciństwa. - Kiedy miałam 7-9 lat, w okresie Świąt zapalałam lampki na choince, gasiłam światło i udawałam, że jestem na scenie. Mniej więcej wtedy zaczęłam też pisać swoje teksty, wymyślać melodie i nadpisywać rodzinne kasety magnetofonowe swoimi nagraniami - wspomina Ms. Obsession.

Mówi też o swoim pierwszym zespole, który założyła w liceum, o dalszej, solowej drodze i o muzycznych inspiracjach.

W audycji posłuchacie piosenki "Poszarpane serca" z płyty "Manekin".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł (wokalistka, kompozytorka), Damian Sikorski (dziennikarz radiowej Czwórki)

Data emisji: 8.11.2017

Godzina emisji: 13.25

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Limboski i jego nowy-stary album

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:00
Michał "Limboski" Augustyniak nagrał właśnie album zatytułowany "W trawie. I inne jeszcze młode". - Płyta jest wizytówką, przekrojem twórczości - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny już ćwierć wieku na scenie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 14:07
- Niespecjalnie lubię odwoływać się do jubileuszy, bo wydaje mi się, że póki mamy coś w głowie na przyszłość, to jest po co żyć – mówi wokalista w radiowej Jedynce, zapowiadając nową płytę.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:15
Na okładce tej płyty nie ma fotografii artysty. - Wcale nie lubię się sobie przyglądać - deklaruje muzyk.
rozwiń zwiń