X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Możdżer łączy jazz z barokiem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 16:40
25 listopada będzie dla Leszka Możdżera dniem szczególnym. Tego dnia odbedą się dwie ważne dla niego premiery - płyty i opery.
Audio
  • Leszek Możdżer o nowej płycie i muzyce do opery (Muzyczna Jedynka)
Leszek Możdżer
Leszek MożdżerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich muzyków zapewnia, że nie zrywa z jazzem. Przyznaje, że gra szerszą stylistycznie muzykę. - Rzeczywiście, pomimo trudnego nazwiska Możdżer, niewymawialnego pod niektórymi szerokościami geograficznymi, jakoś udaje się trafiać do publiczności na całym świecie - żartuje pianista. Zwraca uwagę, że muzyka to język ponadnarodowy, abstrakcyjny.

mozdzer leszek sztompke paweł 1200x660.jpg
Leszek Możdżer (L) i Paweł Sztompke (P) fot. Wojciech Kusiński/PR

Ostatnio nawiązał współpracę z zespołem Holland Baroque grającym na dawnych, historycznych instrumentach. Nagrali album "Earth Particles", który będzie miał premierę 25 listopada 2017 r., a trasa koncertowa odbędzie się w dniach 4 - 10 grudnia. - Ten utwór "Earth Particles" powstał tak spontanicznie, w szczególny sposób, jakoś wylał się ze mnie i udało mi się napisać repertuar na orkiestrę, która wykonuje to w sposób szczególny - wyznaje muzyk. Utwór powstawał ponad rok i w tym czasie Leszek Możdżer odrzucił wiele intratnych propozycji.

Muzyk skomponował również muzykę do dzieła "Immanuel Kant" według Thomasa Bernharda, której premiera odbędzie się w Operze Wrocławskiej również 25 listopada. W tej muzyce nie ma wiodącego instrumentu, choćby takiego, jak ulubiony przez niego fortepian.

Posłuchaj całej rozmowy o kulisach powstawania obu dzieł, w trakcie której można też wysłuchać fragmentu płyty "Earth Particles".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Leszek Możdżer (pianista, kompozytor), z którym rozmawia Paweł Sztompke

Data emisji: 9.11.2017

Godzina emisji: 14.24

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: takich propozycji się nie odrzuca

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 12:43
- Jazz nad Odrą to jeden z najstarszych festiwali w Europie. Byłoby dużą niezręcznością z mojej strony, gdybym nie zechciał zostać dyrektorem artystycznym tak renomowanej imprezy - mówi pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tymon i Możdżer z Chopinem na Woodstocku [koncert]

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 15:25
Koncert odbył się w 2010 roku na Przystanku Woodstock, a dwa lata później ukazał na płycie. Wysłuchaliśmy go też w "Koncertowej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska duetami zapowiada "Krótką płytę o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:49
- To nie są stricte rockowe utwory. Bardzo chciałam na tej płycie użyć instrumentów dętych, jakiś innych brzmień, i to się udało - tak o krążku "Krótka płyta o miłości", który ukaże się w maju, mówiła Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń