Janusz Stokłosa: udało nam się stworzyć formułę teatru piosenki

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:51
- Jak zaczynaliśmy ćwierć wieku temu, to wszyscy stukali się w czoła, że chłopaki wymyślili sobie przygodę i zaraz im się znudzi - mówi artystka w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Janusz Stokłosa
Janusz Stokłosa Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tymczasem Teatr Studio Buffo skończył w tym roku 25 lat. Premierowym spektaklem pierwszej prywatnej muzycznej sceny w Polsce był musical "Do grającej szafy grosik wrzuć". Działający od ćwierć wieku Teatr Studio Buffo wychował całe pokolenie słuchaczy i grono artystów, którzy dzięki niemu zaistnieli, jak choćby na przykład: Edyta Górniak, Katarzyna Groniec czy Robert Janowski.

- Udało nam się stworzyć taką formułę teatru piosenki, czyli takiego teatru, który jest ciągle teatrem, używa tej konwencji, rekwizytów, ale w piosence - mówi Janusz Stokłosa.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Janusz Stokłosa (pianista, kompozytor, Prezes Zarządu Studia Buffo, współtwórca musicalu "Metro")

Data emisji: 10.11.2017

Godzina emisji: 13.37

kh/ag

Czytaj także

Ida: moja płyta jest taka, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:55
Ida z zawodu jest tłumaczką z języków angielskiego i niemieckiego, ale jej największą pasją jest muzyka. - Tworzę od lat, a teraz udało mi się wydać autorską płytę - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa piosenka zespołu Enej. "Pokazuje nas z trochę innej strony"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 15:30
- "Zagubiony" to spokojniejszy utwór, bardziej akustyczny, rodzinny - wskazali w radiowej Jedynce członkowie grupy Enej, Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha.
rozwiń zwiń