X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie nowy konkurs muzyczny - im. Karola Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 14:40
- Mamy już wielkie narodowe konkursy muzyczne im. Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Stanisława Moniuszki. W tym gronie brakowało nam największego po Chopinie kompozytora, Karola Szymanowskiego - mówił w "Muzycznej Jedynce dziennikarz Polskiego Radia Adam Rozlach.
Audio
  • Małgorzata Małaszko i Adam Rozlach zapowiadają Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Muzyczna Jedynka)
Siedziba NOSPR w Katowicach
Siedziba NOSPR w KatowicachFoto: Shutterstock/ Wojciech Dziadosz

Pierwsza edycja tego międzynarodowego przedsięwzięcia ma odbyć się w przyszłym roku w Katowicach, kolejne - w pięcioletnich odstępach.

- W tak pięknym miejscu, jakim jest siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, podpisaliśmy dokument, który zamyka pewien etap pracy przygotowującej ten międzynarodowy konkurs. Nie chcę powiedzieć, że jest on wzorowany na konkursie Czajkowskiego w Moskwie, ale również jest tak rozgałęziony. Nie jest to konkurs monograficzny, skupiony na jednym instrumencie bądź głosie - mówi Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu II Polskiego Radia. - Impuls dał premier Gliński, nasi kompozytorzy zasługują, by było o nich głośniej.

W jaki sposób Karol Szymanowski popchnął historię muzyki do przodu? Jak konkurs zaistnieje na antenach Polskiego Radia? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Małgorzata Małaszko (dyrektor Programu II Polskiego Radia), Adam Rozlach (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 13.32

mg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki finał Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 17:12
- Wielu laureatów okazało się ludźmi estrady, ludźmi piosenki - podkreśliła założycielka i prezeska Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej Agata Passent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej z męskiej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:47
- Ludzie pytali po koncertach "Osiecka po męsku", czy można gdzieś kupić płytę. Mnie zawsze było głupio, że zostawiam ich jedynie z wrażeniami. Wtedy sobie pomyślałem, to jest ten moment - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Januszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Minimum słów, maksimum muzyki". Radio Chopin wystartowało!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 10:00
- W Radiu Chopin odnajdziemy między innymi przesłuchania Konkursu Chopinowskiego od 1955 roku. To fantastyczne archiwa, po raz pierwszy udostępniane w takim wymiarze - podkreślał w specjalnej Dwójkowej audycji Jacek Hawryluk, wicedyrektor Programu 2 PR, współtwórca Polskiego Radia Chopin.
rozwiń zwiń