Dariusz Malejonek. 25 koncertów na 20-lecie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 15:20
Zespół Maleo Reggae Rockers kończy właśnie 20 lat. - Ten jubileusz obchodzimy hucznie, 25 koncertami w całej Polsce, wydaliśmy też z tej okazji album z naszymi najbardziej lubianymi utworami - mówi Dariusz Malejonek.
Audio
  • Dariusz Malejonek zaprasza na 20-lecie Maleo Reggae Rockers (Muzyczna Jedynka)
Dariusz Malejonek
Dariusz MalejonekFoto: Jacek Konecki/PR

Twórca i lider grupy wspomina, że przez dwie dekady zespół grał i na Przystankach Woodstock, i w małych klubach, i w Europie, i w Stanach Zjednoczonych. Zawitał także na Ukrainę, gdzie wystąpił przed Polonią. - To było bardzo wzruszające, tam ludzie tęsknią za polską kulturą, witali nas chlebem i solą, gościli, mimo biedy. Zresztą o mało nas nam nie zalało, bo była powódź, koncert został przeniesiony do sali gimnastycznej - wspomina.

Który nurt muzyczny jest dla Dariusza Malejonka ważniejszy - reggae czy rock? Co muzyka Boba Marleya ma wspólnego z bluesem? Jak rodziła się polska scena reggae? Dlaczego muzyk pojechał do Aleppo i jak działa na rzecz Syrii? Gdzie odbędą się jubileuszowe koncerty Maleo Reggae Rockers? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Rozmawia: Maria Szabłowska

Gość: Dariusz Malejonek (kompozytor, wokalista i gitarzysta)

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 14.23

mg/mz

Czytaj także

Lato z Radiem. Maleo Reggae Rockers: chcemy bombardować miłością

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 17:00
- W obliczu tego, co dzieje się teraz w Europie i na świecie przesłanie Boba Marleya staje się jeszcze bardziej aktualne. Nam też zależy, żeby poprzez muzykę dawać ludziom miłość i nadzieję - mówi Dariusz Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Róbrege 2017. Nowa odsłona festiwalu, który dawał nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 15:08
Izrael gra Kulturę, Milo Kurtis, Komety, Bakshish - tegoroczny Grand Festiwal Róbrege to nie lada gratka dla fanów polskiego rocka, alternatywy i reggae z lat 80. ubiegłego stulecia. Na kolejną odsłonę muzycznego święta zapraszał w Czwórce Dariusz Malejonek.
rozwiń zwiń