Wojciech Waglewski: nie wyobrażam sobie złej płyty Voo Voo

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:30
Założyciel i lider grupy Voo Voo, przyznaje, że po kilkudziesięciu latach pracy ma dość stałą publiczność. - Nie musimy się specjalnie umizgiwać. To uczciwe: nie brać pod uwagę tzw. targetu, wymogów radiowych - mówi artysta.
Audio
  • Wojciech Waglewski o najnowszych płytach Voo Voo i planach na przyszłość (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Waglewski
Wojciech WaglewskiFoto: Mat. pras.

Trzy lata temu zespół wydał album "Dobry wieczór", który uzyskał status złotej płyty. W marcu tego roku ukazał się natomiast krążek pt. "7". Znalazło się na nim zaledwie siedem, za to długich (siedmio, ośmiominutowych) utworów, a każdy z nich jest zatytułowany od kolejnych dni tygodnia.

- Publiczność oczekuje od nas ciągłego poszukiwania, mierzenia się z materiałem, z jakim do tej pory się nie mierzyliśmy. Nasza sytuacja jest komfortowa, daje nam poczucie, że powinniśmy wejść do studia wtedy, kiedy chcemy zrobić coś ważnego dla nas w nadziei, że będzie to ważne także dla słuchaczy. Ale ten komfort skończyłby się natychmiast, gdybyśmy nagrali złą płytę. Dlatego teraz będziemy rzadziej nagrywać płyty, z większą uwagą i pieczołowitością - przekonuje Wojciech Waglewski. Przyznaje też, że nie wyobraża sobie złej płyty Voo Voo.

Do jakiego filmu Jima Jarmuscha Waglewski porównuje płytę "7"? O tym w audycji, w której posłuchacie też fragmentu tego albumu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Wojciech Waglewski (Voo Voo)

Data emisji: 20.11.2017

Godzina emisji: 13.15

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polonia Minor" - Voo Voo i Trebunie Tutki znów razem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 18:52
- Płyta nabiera ciała dopiero podczas koncertów. Chcielibyśmy powoli wprowadzać do naszych wspólnych występów utwory związane z nowym projektem - mówił w Jedynce Wojciech Waglewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Voo Voo. Dzień dobry wieczór" - historie wysłuchane przez Metza

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 12:00
- To nie jest biografia. Jest to opowieść pisana z punktu widzenia zespołu. To, co zawarłem w tej książce, to nie wywiad, to rozmowa , w której cały czas zamieniałem się w słuchacza - opisywał proces powstawania książki "Voo Voo. Dzień dobry wieczór" autor Piotr Metz.
rozwiń zwiń