Blue Cafe: lubimy otwierać nowe szuflady

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 16:06
- Nasza nowa płyta będzie bardzo dojrzała i bardzo świadoma - zdradzają w "Muzycznej Jedynce" Dominika Gawęda i Piotr Rurak-Sokal.
Audio
  • Blue Cafe: lubimy otwierać nowe szuflady (Muzyczna Jedynka)

Utwór "Między nami" to zapowiedź ósmej płyty zespołu, która ukaże się na początku 2018 roku.

- Na nowej płycie trochę namieszamy. Staramy się za każdym razem zaskakiwać naszych fanów. Już zdążyliśmy ich do tego przyzwyczaić i tego od nas oczekują. Lubimy za każdym razem otwierać nowe szuflady, choć oczywiście słychać korzenie Blue Cafe - zdradza Dominika Gawęda, wokalistka zespołu.

Gitarzysta Paweł Rurak-Sokal dodaje, że będzie to płyta pełna metamorfoz Blue Cafe. - Pięknych melodii, pięknie zaśpiewanych tęsknot wilka stepowego - mówi gość Jedynki. - W muzyce nie ma nic na siłę. Tu trzeba być prawdziwym i szczerym. W pewnym momencie życia znajdujesz klucz do muzyki. Wiesz co i jak chcesz robić, żeby potem ktoś anonimowy, z drugiej strony sceny w czasie koncertu, to śpiewał i stawał ci się bardzo bliski. To jest sens tego wszystkiego - podkreśla.

Muzycy zdradzili także kilka ciekawostek dotyczących teledysku do najnowszego singla Blue Cafe "Między nami". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Dominika Gawęda (wokalistka), Paweł Rurak-Sokal (gitarzysta)

Data emisji: 29.11.2017

Godzina emisji: 14.22

kh/kk

Czytaj także

Lista dwustu evergreenów polskich piosenek rockowych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 14:23
- Na pewno nie jest to lista naszych ulubionych utworów - przyznał w radiowej Jedynce Jan Skaradziński, współautor książki "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka".
rozwiń zwiń