Marcin Nierubiec: łączy nas miłość do Bohdana Łazuki

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 16:20
- Cieszymy się, że płyta "Nocny Bohdan" powoli uzyskuje rozgłos. To jest zasługa pana Bohdana. To jest legenda - podkreślił w radiowej Jedynce kompozytor Marcin Nierubiec.
Audio
  • Marcin Nierubiec: łączy nas miłość do Bohdana Łazuki (Muzyczna Jedynka)
Okładka płyty Nocny Bohdan
Okładka płyty "Nocny Bohdan"Foto: mat. promocyjne

Czytaj więcej:
lazuka bohdan_0095911200.jpg
Bohdan Łazuka w niezwykłych duetach

Pod koniec listopada swoją premierę miał najnowszy album Bohdana Łazuki "Nocny Bohdan", na którym artysta zaśpiewał z koleżankami i kolegami z show-biznesu, m.in. z Dodą, Natalią Niemen, Miką Urbaniak, Danielem Olbrychskim i Maciejem Maleńczukiem.

W zeszłym tygodniu na antenie radiowej Jedynki zaprezentowaliśmy piosenkę, którą Bohdan Łazuka zaśpiewał z Dodą. Jak zdradził w audycji "Muzyczna Jedynka" Marcin Nierubiec, w planach jest teledysk do tego kawałka. - Doda w roli głównej, a obok tańczący, śpiewający nocny Bohdan - powiedział kompozytor.

Rozmawialiśmy też o innym utworze, w którym Łazuce "partneruje" Mika Urbaniak (można go posłuchać w audycji). - To jest jedna z nielicznych piosenek, która nie była nagrywana w Warszawie, ani w Milanówku tylko na... Wyspach Kanaryjskich. Tam akurat przebywała Mika, tam nagrała wokale i nam je przesłała - wskazał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Marcin Nierubiec (muzyk, kompozytor)

Data emisji: 30.11.2017

Godzina emisji: 14.27

kk

Zobacz więcej na temat: Bohdan Łazuka Paweł Sztompke

Czytaj także

Warszawska Kapela z Targówka: przy tej muzyce brwi same chodzą

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 14:22
- Bardzo nas cieszy, że również młodzież zaczęła się interesować folklorem warszawskim i piosenkami retro - powiedział w radiowej Jedynce Paweł Harasim z Warszawskiej Kapeli z Targówka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Edwarda Hulewicza. "Nie mam kompleksu wieku"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:28
- Nie czuję tego wieku kompletnie. Czuję się w dalszym ciągu tak, jakbym właśnie skończył maturę - powiedział w radiowej Jedynce Edward Hulewicz, który w ubiegłą środę skończył 80 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista dwustu evergreenów polskich piosenek rockowych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 14:23
- Na pewno nie jest to lista naszych ulubionych utworów - przyznał w radiowej Jedynce Jan Skaradziński, współautor książki "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blue Cafe: lubimy otwierać nowe szuflady

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 16:06
- Nasza nowa płyta będzie bardzo dojrzała i bardzo świadoma - zdradzają w "Muzycznej Jedynce" Dominika Gawęda i Piotr Rurak-Sokal.
rozwiń zwiń