Katarzyna Żak: mogę zagrać zahukaną bibliotekarkę i kobietę-demona

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 18:51
- Koncert "Bardzo śmieszne piosenki" to jest takie moje dziecko od niedawna - w "Muzycznej Jedynce" Katarzyna Żak opowiada o swoim najnowszym recitalu.
Audio
  • Katarzyna Żak: w tym odnajduje wielka radość (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

3 grudnia na warszawskim Żoliborzu, w Kalinowym Sercu, odbędzie się recital Katarzyny Żak pt. "Bardzo śmieszne piosenki". Aktorka znana m.in. z seriali takich jak "Ranczo" czy "Miodowe Lata" wykona utwory Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego czy Jeremiego Przybory. Koncert przedstawia różne wcielenia kobiet.

- Dla mnie fantastyczne jest to, że mogę zagrać zahukaną bibliotekarkę, kobietę-demona, kobietę ze skłonnością do picia alkoholu, kobietę seksualną, porzuconą czy wróżącą - opowiada Katarzyna Żak w audycji.

Gość wspomina również początki swojej kariery muzycznej, mocno związaną z jednym z autorów tekstów: - Wszystko zawdzięczam Wojciechowi Młynarskiemu, który mnie, jako kompletnie młodą, nieznana nikomu aktorkę, namówił do śpiewania.

O tym, co jest - według aktorki - największą rekomendacją do objerzenia recitalu oraz o szczegółach konceru - w rozmowie, do wysłuchania której zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Katarzyna Żak (aktorka)

Data emisji: 1.12.2017

Godzina emisji: 13.24

wk/mg

Czytaj także

Recital Adama Makowicza

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 10:42
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 23 listopada br. o godz. 19 do Studia im. Witolda Lutosławskiego na recital legendarnego pianisty jazzowego - Adama Makowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Basso". Kapela Maliszów na finał Biennale Dźwięków Niskich

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 10:00
- Staramy się możliwie szeroko przedstawiać basowe instrumenty i szukamy takich form, żeby je w ciekawy sposób przybliżyć publiczności - opowiadała w Dwójce Justyna Rekść-Raubo, kuratorka programu muzycznego festiwalu "Basso".
rozwiń zwiń