Justyna Bacz o Dalidzie: były w niej dwie osoby

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 18:43
W związku ze zbliżającą się premierą płyty "Dalida - pieśń miłości" w studiu "Muzycznej Jedynki" gościem była Justyna Bacz - wokalistka oraz autorka tłumaczeń.
Audio
Justyna Bacz w studiu radiowej Jedynki
Justyna Bacz w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/ PR

- Jestem bardzo szczęśliwa, że ten projekt ujrzał światło dzienne. Był w moim umyśle i sercu od paru lat. Dalida jest postacią fascynującą, a jednocześnie o tragicznym życiorysie. Chciałam pokazać ją w różnych odsłonach - opowiada artystka. Płyta jest hołdem dla francuskiej wokalistki włoskiego pochodzenia Dalidy w 30 rocznicę śmierci.

Wydawnictwo zawiera 19 utworów, które są zapisem marcowego koncertu z Teatru Kamienica. Autorem aranżacji jest Mariusz Dubrawski.

- Aranżacje są przepiękne i bogate. Bardzo wyrafinowane, a jednocześnie nawiązują do oryginalnych wersji - mówi wokalistka.

Justyna Bacz opowiada również o swoich inspiracjach oraz co kierowało nią podczas tworzenia płyty. - Starałam się poprzez wybór piosenek i układ płyty, pokazać  Dalidę, jako wielką, różnorodną artystkę. Artystkę, która poruszała się w różnych stylach muzycznych. Piosenki ilustrowały jej życie i jego etapy - wyjaśnia.

O szczegółach zbliżającego się koncertu, na którym będziemy mogli usłyszeć całą płytę oraz o inspirującej Dalidzie w nagraniu audycji, w którym można usłyszeć piosenkę w wykonaniu Dalidy i piosenkę w wykonaniu Justyny Bacz.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Justyna Bacz (wokalistka, autorka tłumaczeń)

Data emisji: 04.12.2017

Godzina emisji: 13.29

wk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ms. Obsession: w muzykę weszłam tak głęboko, że przez wiele lat nie widziałam świata poza nią

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:05
 - Wierzę w to, że w zależności, co w aktualnej chwili czuję, ma to wpływ na to, w jaki sposób interpretuję teksty swoich piosenek - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: mogę zagrać zahukaną bibliotekarkę i kobietę-demona

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 18:51
- Koncert "Bardzo śmieszne piosenki" to jest takie moje dziecko od niedawna - w "Muzycznej Jedynce" Katarzyna Żak opowiada o swoim najnowszym recitalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Jary Oddział Zamknięty... już nic nie powie?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:22
- Na koncertach zawsze jest fun, jakbyśmy grali po raz pierwszy - mówi Zbigniew Bieniak, wokalista.
rozwiń zwiń