X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Ścierański grając w teatrze improwizuje

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 15:09
Wybitny muzyk i gitarzysta został laureatem Tele-Splendora 2017 - nagrody przyznawanej od 2010 roku przez Teatr Polskiego Radia dla wyróżnienia twórców swobodnie poruszających się w świecie słuchowisk i w świecie spektakli telewizyjnych.
Audio
  • Krzysztof Ścierański ujawnia kulisy pracy w Teatrze Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Ścierański podczas Gali wręczenia Splendorów 2017
Krzysztof Ścierański podczas Gali wręczenia Splendorów 2017Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Dołączyłem do grona ludzi teatru, ludzi sceny, wybitnych aktorów. Niektórych z nich podziwiam od dziecka. To wyjątkowe wyróżnienie - mówi Krzysztof Ścierański o nagrodzie.

Zdradza, jak wyglądają kulisy pracy w teatrze radiowym. Dyrektor Janusz Kukuła ustala, w którym miejscu radiowego spektaklu będzie muzyka, a on na podstawie scenariusza wymyśla ad hoc linię melodyczną. Laureat wspomina słuchowisko sprzed kilku lat, którego akcja rozgrywała się w latach 60-tych w NRD. Z humorem opisuje pracę z Januszem Kukułą nad muzyką.

- Janusz mówi tak: jest wieczór, piątek, NRD, on nie zna słowa po niemiecku, ona po polsku, są młodzi, piękni, patrzą na siebie i maja do dyspozycji butelkę wina. Graj! - opowiada muzyk.

Jak doświadczenie radiowe przydaje się w codziennej pracy? Dlaczego Krzysztof Ścierański ma sentyment do spodni marki Wrangler? Posłuchaj całej rozmowy wzbogaconej utworem z jego najnowszej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof Ścierański (muzyk, gitarzysta, laureat Tele-Splendora 2017)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 13,32

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Ścierański i perły od The Jacksons 5

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 22:19
- Grali tak fantastycznie i tak precyzyjnie muzykę opartą o niepodważalny rytm. No i to śpiewające genialne dziecko - mówił gitarzysta basowy o fascynacji twórczością Michaela Jacksona i braci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poets' Corner dla zmęczonych uszu i spragnionych serc

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:33
- Staram się nieustannie spełniać moje marzenia muzyczne. Nagranie z Krzysztofem Napiórkowskim jest kolejnym ziszczeniem marzenia o współpracy również z genialnym basistą i człowiekiem-legendą Krzysztofem Ścierańskim - mówi kompozytor, Wojciech Łyko.
rozwiń zwiń