Krzysztof Ścierański grając w teatrze improwizuje

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 15:09
Wybitny muzyk i gitarzysta został laureatem Tele-Splendora 2017 - nagrody przyznawanej od 2010 roku przez Teatr Polskiego Radia dla wyróżnienia twórców swobodnie poruszających się w świecie słuchowisk i w świecie spektakli telewizyjnych.
Audio
  • Krzysztof Ścierański ujawnia kulisy pracy w Teatrze Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Ścierański podczas Gali wręczenia Splendorów 2017
Krzysztof Ścierański podczas Gali wręczenia Splendorów 2017Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Dołączyłem do grona ludzi teatru, ludzi sceny, wybitnych aktorów. Niektórych z nich podziwiam od dziecka. To wyjątkowe wyróżnienie - mówi Krzysztof Ścierański o nagrodzie.

Zdradza, jak wyglądają kulisy pracy w teatrze radiowym. Dyrektor Janusz Kukuła ustala, w którym miejscu radiowego spektaklu będzie muzyka, a on na podstawie scenariusza wymyśla ad hoc linię melodyczną. Laureat wspomina słuchowisko sprzed kilku lat, którego akcja rozgrywała się w latach 60-tych w NRD. Z humorem opisuje pracę z Januszem Kukułą nad muzyką.

- Janusz mówi tak: jest wieczór, piątek, NRD, on nie zna słowa po niemiecku, ona po polsku, są młodzi, piękni, patrzą na siebie i maja do dyspozycji butelkę wina. Graj! - opowiada muzyk.

Jak doświadczenie radiowe przydaje się w codziennej pracy? Dlaczego Krzysztof Ścierański ma sentyment do spodni marki Wrangler? Posłuchaj całej rozmowy wzbogaconej utworem z jego najnowszej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof Ścierański (muzyk, gitarzysta, laureat Tele-Splendora 2017)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 13,32

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Krzysztof Ścierański i perły od The Jacksons 5

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 22:19
- Grali tak fantastycznie i tak precyzyjnie muzykę opartą o niepodważalny rytm. No i to śpiewające genialne dziecko - mówił gitarzysta basowy o fascynacji twórczością Michaela Jacksona i braci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poets' Corner dla zmęczonych uszu i spragnionych serc

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:33
- Staram się nieustannie spełniać moje marzenia muzyczne. Nagranie z Krzysztofem Napiórkowskim jest kolejnym ziszczeniem marzenia o współpracy również z genialnym basistą i człowiekiem-legendą Krzysztofem Ścierańskim - mówi kompozytor, Wojciech Łyko.
rozwiń zwiń