Wraca "Dyskoteka Pana Jacka"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 14:46
- Proszono mnie, abym przypomniał te piosenki bo już trzy pokolenia je śpiewają: dziadkowie, rodzice, którzy się na tych piosenkach wychowali i dzieci - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jacek Cygan.
Audio

Album "Dyskoteka Pana Jacka", czyli cykl koncertów organizowanych w latach 80. i 90. przez Jacka Cygana, doczekał się trzech wydań. Teraz, po 25 latach, płyta została wznowiona.

- Jestem bardzo szczęśliwy, przeżyłem dużo wzruszeń przygotowując te piosenki i tę płytę. To stare utwory, które do dzisiaj żyją. Często jestem w jury różnych festiwali dziecięcych i dalej dzieci śpiewają "Wszystkie dzieci nasze są", "Laleczkę z saskiej porcelany" czy "Zakazany owoc" - mówi Jacek Cygan.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Jackiem Cyganem, który mówił także o fenomenie Maryli Rodowicz, która obchodzi dziś urodziny oraz imieniny

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych, członek kapituły Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa)

Data emisji: 8.12.2017

Godzina emisji: 13.18

kh


Czytaj także

Wielki powrót Kayah i Bregovica. "To jest niezwykłe"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:19
- Razem z Goranem Bregoviciem od września atakujemy kilka miast w Polsce, a stanie się tak dzięki wspólnemu koncertowi w zeszłym roku, który się spotkał z ogromnym zainteresowaniem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Grosiak z Mikromusic: tak mi się nie chce być seksi

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 15:03
- Ale obiecują sobie szczerze, że jeszcze kiedyś z popiołów wyskoczę w kieckę - powiedziała Natalia Grosiak w radiowej Jedynce, cytując fragment tytułowej piosenki z płyty Mikromusic "Tak mi się nie chce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie nowy konkurs muzyczny - im. Karola Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 14:40
- Mamy już wielkie narodowe konkursy muzyczne im. Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Stanisława Moniuszki. W tym gronie brakowało nam największego po Chopinie kompozytora, Karola Szymanowskiego - mówił w "Muzycznej Jedynce dziennikarz Polskiego Radia Adam Rozlach.
rozwiń zwiń