Robert Chojnacki zagrał "Polskie kolędy" na saksofonie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 19:00
Świąteczna płyta Chojnackiego miała swoją premierę 1 grudnia, ale powstawała latami. - Jak człowiek zamierza coś zrobić z potrzeby ducha, to rogaty mu przeszkadza - mówi twórca.
Audio
  • Robert Chojnacki o swojej płycie "Polskie kolędy" (Muzyczna Jedynka)
Robert Chojnacki - polski muzyk, kompozytor, instrumentalista, przez wiele lat saksofonista zespołu De Mono
Robert Chojnacki - polski muzyk, kompozytor, instrumentalista, przez wiele lat saksofonista zespołu De Mono Foto: Wojciech Kusiński/ PR

Na płycie znalazły się tradycyjne polskie kolędy, takie jak "Bóg się rodzi", "Lulajże Jezuniu" czy "Dzisiaj w Betlejem".

Artysta opowiada, że aranżacje utworów powstawały w tempie jednej, dwóch na rok. - Wreszcie przyszeł ten moment, że dałem to do posłuchania Markowi Sierockiemu. A on powiedział: "słuchaj, dawaj to, trzeba coś z tym zrobić". I okazało się, że znalazł się wydawca, a efektem jest czternaście kolęd - podsumowuje Chojnacki.

Dlaczego kolędy nagrywa się latem? Z jakiego powodu Robertowi Chojnackiemu wygrażały staruszki-sąsiadki studia nagrań? Która polska kolęda jest najstarsza? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Robert Chojnacki (kompozytor, saksofonista)

Data emisji: 8.12.2017

Godzina emisji: 13.39

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej z męskiej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:47
- Ludzie pytali po koncertach "Osiecka po męsku", czy można gdzieś kupić płytę. Mnie zawsze było głupio, że zostawiam ich jedynie z wrażeniami. Wtedy sobie pomyślałem, to jest ten moment - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Januszkiewicz.
rozwiń zwiń