Piosenki Kazika jak lektura szkolna

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 16:53
Ukazała się właśnie książka "Kazik. Biała księga", która jest rozszerzeniem i uzupełnieniem książki sprzed osmiu lat "Kult. Biala księga". To blisko 400-stronicowe wydawnictwo jest jednocześnie biografią, albumem ze zdjęciami oraz encyklopedią, która opowiada o wszystkich utworach wydanych przez Kazika w jego solowych wcieleniach.
Audio
Wiesław Weiss
Wiesław WeissFoto: Czwórka

Autor obu pozycji Wiesław Weiss nie chce, aby nazywać ją biografią. - Zależało mi na tym, żeby ta opowieść o kolejnych płytach, o kolejnych piosenkach była pełna barwnych anegdot - mówi. Dlatego starał się namówić Kazika i innych muzyków, aby opowiadali ze szczegółami, jak nagrywane były piosenki, ale również jak zmieniały się czasy, bo pierwsze płyty Kult nagrywał jeszcze w PRL-u. Ma nadzieje, że udało mu się napisać barwną opowieść, a nie nudną analizę.

Wiesław Weiss był zaskoczony, jak wiele szczegółów pamięta muzyk. - Kazik nic nie ściemnia, po prostu mówi jak było, to chyba jest duża wartość tych publikacji - podkreśla gość Jedynki. Jego zdaniem z piosenek Kazika młodzież dowie się więcej o minionych czasach niż z lektur szkolnych.

Jak przebiegała współpraca z Kazikiem? W jakich okolicznościach Kazika i zwołanej ad hoc grupy muzyków słuchał słynny klawiszowiec Rick Wakeman? Co będzie w trzeciej "Białej księdze"? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Wiesław Weiss (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 20.12.2017

Godzina emisji: 14.16

ag/mg

Czytaj także

Rozmowa jak terapia. Autobiografia Kazika Staszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 19:55
- Opowieść o całym życiu uświadomiła mi, że oceniam siebie samego trochę zbyt krytycznie - o pracy nad "Idę tam gdzie idę" opowiadają w Jedynce Kazik i autor tego wywiadu rzeki Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik Staszewski: to nie będzie "Tata Kazika 3"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:00
- To ma być zamierzona stylizacja na to, co tata robił, ale jednakowoż nasza własna i robiona 40-50 lat po tym, jak te teksty powstały - mówi w "Muzycznej Jedynce" artysta o swoim nowym projekcie.
rozwiń zwiń