X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki Kazika jak lektura szkolna

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 16:53
Ukazała się właśnie książka "Kazik. Biała księga", która jest rozszerzeniem i uzupełnieniem książki sprzed osmiu lat "Kult. Biala księga". To blisko 400-stronicowe wydawnictwo jest jednocześnie biografią, albumem ze zdjęciami oraz encyklopedią, która opowiada o wszystkich utworach wydanych przez Kazika w jego solowych wcieleniach.
Audio
Wiesław Weiss
Wiesław WeissFoto: Czwórka

Autor obu pozycji Wiesław Weiss nie chce, aby nazywać ją biografią. - Zależało mi na tym, żeby ta opowieść o kolejnych płytach, o kolejnych piosenkach była pełna barwnych anegdot - mówi. Dlatego starał się namówić Kazika i innych muzyków, aby opowiadali ze szczegółami, jak nagrywane były piosenki, ale również jak zmieniały się czasy, bo pierwsze płyty Kult nagrywał jeszcze w PRL-u. Ma nadzieje, że udało mu się napisać barwną opowieść, a nie nudną analizę.

Wiesław Weiss był zaskoczony, jak wiele szczegółów pamięta muzyk. - Kazik nic nie ściemnia, po prostu mówi jak było, to chyba jest duża wartość tych publikacji - podkreśla gość Jedynki. Jego zdaniem z piosenek Kazika młodzież dowie się więcej o minionych czasach niż z lektur szkolnych.

Jak przebiegała współpraca z Kazikiem? W jakich okolicznościach Kazika i zwołanej ad hoc grupy muzyków słuchał słynny klawiszowiec Rick Wakeman? Co będzie w trzeciej "Białej księdze"? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Wiesław Weiss (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 20.12.2017

Godzina emisji: 14.16

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa jak terapia. Autobiografia Kazika Staszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 19:55
- Opowieść o całym życiu uświadomiła mi, że oceniam siebie samego trochę zbyt krytycznie - o pracy nad "Idę tam gdzie idę" opowiadają w Jedynce Kazik i autor tego wywiadu rzeki Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik Staszewski: to nie będzie "Tata Kazika 3"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:00
- To ma być zamierzona stylizacja na to, co tata robił, ale jednakowoż nasza własna i robiona 40-50 lat po tym, jak te teksty powstały - mówi w "Muzycznej Jedynce" artysta o swoim nowym projekcie.
rozwiń zwiń