Muzyka z "Pilotów" już na płycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 14:00
Ostatni dzień 2017 roku przyniósł premierę dwupłytowego albumu z muzyką do spektaklu "Piloci" warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. Dziś (3 stycznia) płyta debiutuje na antenie radiowej Jedynki.
Audio
  • Anastazja Simińska i Jan Traczyk o muzyce do spektaklu "Piloci" (Muzyczna Jedynka)
Teatr Roma Piloci
Teatr Roma "Piloci"Foto: mat. prasowe

Wydawnictwo zawiera aż 31 utworów. - Wśród nich są także "instrumentale", które wykonuje sama orkiestra, więc rzeczywiście jest bardzo duży materiał - mówi Anastazja Simińska, aktorka występująca w "Pilotach". A jej sceniczny kolega Jan Traczyk przyznaje, że spektakl jest bardzo muzyczny. - Nawet jak jest scena aktorska, muzyka gra w tle. Tu i tam przewija się główny motyw z duetu, jest duża różnorodność, sporo małych utworków i dużych utworów - wskazuje.

Musical opowiada o miłości brutalnie przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Muzykę skomponowali Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz, teksty piosenek napisał Michał Wojnarowski, a wśród wykonawców - oprócz Jana Traczyka i Anastazji Simińskiej, którzy odwiedzili "Muzyczną Jedynkę", są m.in Zosia Nowakowska, Edyta Krzemień i Robert Rozmus. Płytę promuje utwór "Nie obiecuj nic".

Czy aby docenić płytę, trzeba najpierw obejrzeć musical? W jaki sposób zmienia się spektakl "Piloci" w ciągu tygodni po premierze? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Anastazja Simińska i Jan Traczyk (aktorzy Teatru Muzycznego Roma)

Data emisji: 3.01.2018

Godzina emisji: 13.24

mg/kk

Czytaj także

Danuta Błażejczyk: nowy album będzie różnorodny i pogodny

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:01
- Na mojej nowej płycie będą różne muzycznie rzeczy. Dla każdego coś miłego - mówi wokalistka Danuta Błażejczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Lips: na koncertach najważniejsza jest atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 14:15
- Zawsze solidaryzuję się z publicznością. Kiedy w trakcie koncertu pada deszcz, moknę razem ludźmi, którzy przyszli nas posłuchać - opowiada wokalistka Red Lips. 
rozwiń zwiń