Radzimir Dębski o ścieżce dźwiękowej do filmu "Atak Paniki"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 16:23
Radzimir Dębski "Jimek" przyniósł do radia płytę ze ścieżką dźwiękową do filmu "Atak paniki" w reżyserii Pawła Maślony. W filmie radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona oraz behawiorysta zwierząt dostają tytułowego ataku paniki.
Audio
  • Radzimir Dębski o muzyce do filmu "Atak paniki" (Muzyczna Jedynka)
Radzimir Dębski i Marcin Kusy w studiu radiowej Jedynki
Radzimir Dębski i Marcin Kusy w studiu radiowej Jedynki Foto: Polskie Radio

- Muzyka, która powstała do tego filmu, czasami ociera się o techno, choć jest absolutnie akustyczna, wręcz awangardowa - mówi muzyk. Opowiada o "psuciu fortepianów", a to dlatego, że genezą doboru instrumentów do tego soundtracku było to, co sprawia, że widz i słuchacz czują się dziwnie. A to dlatego, że film jest mroczną komedią. Kompozytor przyznał, że wyszło coś, czego nie bałby się pokazać Krzysztofowi Pendereckiemu.

Premiera soundtracku w czwartek (11.01). - Będzie to najdziwniejsza premiera muzyki filmowej, bo odbędzie się w klubie techno - zapowiada kompozytor. On sam zagra tę muzykę.

Radzimir Dębski opowiada również o koncercie z kenijskimi dziećmi. Trafił tam za namową przyjaciela, który odkrył istnienie dziecięcej orkiestry symfonicznej.

Na czym polega "psucie fortepianów"? Co zrozumiał gość Jedynki, koncertując w Kenii? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Radzimir Dębski "Jimek" (muzyk, kompozytor)

Data emisji: 10.01.2018

Godzina emisji: 13.25

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radzimir Dębski muzykiem został z buntu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 20:00
- W wieku 12 lat odwróciłem się od muzyki. I dlatego dzisiaj jestem muzykiem. To jest śmieszne, że całkowicie inna droga zaprowadziła mnie w to samo miejsce - mówi gość Tomasza Kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski o muzycznych antykompromisach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 10:45
Najpierw studia muzyczne, potem bezskuteczne pukanie od drzwi do drzwi wytwórni muzycznych i niszowe projekty. A wreszcie, w 2012 roku, międzynarodowy sukces - zwycięstwo w konkursie na remiks piosenki "End of Time" Beyoncé.
rozwiń zwiń